İşçiler Sağlığından Önce Geçimini Düşünüyor

İşçiler Sağlığından Önce Geçimini Düşünüyor
İşçiler Sağlığından Önce Geçimini Düşünüyor
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İşçiler Geçim Derdine Düştü

Kamu çalışanları için devlet korona virüs önlemleri alırken, özel sektörde de önlemler alınmaya başlandı. Bazı işyerlerinde işçilere yıllık izinleri şu anda kullandırılıyor ve işe gelmeleri istenmiyor. Bazı işyerleri ise işçilere ücretsiz izin verdi. Kimi işyeri ise basit önlemler alarak çalışmaya ve işçi çalıştırmaya devam ediyor. Ancak bu durum işçilerde kaygıya neden oluyor. Çünkü maaş almamak demek geçim sıkıntısı demek.

İşçilere ücretsiz izin verilmesinden ötürü işçiler sağlığını riske atmak uğruna da olsa çalışmaya devam etmeyi tercih ediyor. Çünkü maaş almayan işçi ev geçimini sağlayamadığı gibi borçlarını da ödeyemiyor. 

İşçilere Ücretli İzin Verilmelidir

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün yapılan korona virüs toplantısında ekonomik anlamda da önlemler alınacağını söylemişti. Bu önlemler kapsamında özel sektöre de müdahale edilmelidir. Gerekli formüller oluşturularak işçilere ücretli izin vermenin yolları aranmalıdır. Aksi takdirde salgını bir de ekonomik sarsını takip edecektir.

Şu an için pek çok işyerinde sadece dezenfektan koymakla yetiniliyor. İşçiler olağan şekilde çalışmaya devam ediyor. Bazı işyerleri ise işçilerin yemekleri toplu yemesini engelledi ve hatta işçilerin ayakta yemek sağlayan işyerleri bile var. Bu gibi önlemler yerine işçilerin hem sağlığını hem de bütçesini koruyan daha etkili çözümler sunulmalıdır.

İşçiler Sağlığından Önce Geçimini Düşünüyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın