İşitme Engelli Öğrenciler İçin Uzaktan Eğitim

İşitme Engelli Öğrenciler İçin Uzaktan Eğitim

Ses getirenler projesi ile okula gidemeyen işitme engelli öğrencilerin eğitim ihtiyacı karşılanıyor.

İşitme Engellilere Evde Eğitim

Ses getirenler projesi kapsamında açılan özel internet sitesi ile işitme engelli okul öncesi öğrencilere eğitim veriliyor. Samsung electronics tarafından desteklenen proje işitme engelliler için evden eğitim imkanı sunuyor. 

İşitme engelli çocukların gelişimi için eğitim büyük önem arz ediyor. Gelişimlerin sekteye uğramaması için de eğitim kesintisiz olarak devam etmelidir. Aksi takdirde çocuklar yaşıtlarından geriye düşebilecektir. İşte bu yüzden uzaktan eğitimin devamı çok önemlidir. 
Proje kapsamında kurulan platformda 40’dan fazla uzman akademisyen eğitim veriyor.

400’den fazla işitme engelli öğrenci eğitimlere katılıyor. Eğitimler hem çocuklara yönelik derslerden hem de ailelere yönelik tavsiyelerden oluşuyor. Platforma son olarak Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan korona virüs rehberleri de eklenecektir. Salgından ötürü kaygı duyan öğrenci ve veliler için psikolog ve aile danışmanları da hizmet verecektir. 

0-5 Yaş Grubu Çocuklar İçin

Samsung Electronics Türkiye ve Çocuk Eğitim Derneği tarafından 2 yıldır devam eden proje ile daha ilkokula başlamamış çocuklara eğitim veriliyor. 0-5 yaş grubuna ait çocukların katıldığı platformda, işitme engelli çocukların akranları ile aynı gelişimi göstermeleri amaçlanıyor. Şu ana kadar 2 binden fazla kullanıcı platformdan yararlandı.

Sisteme girerek aileler üye oluyor ve sonra sistemi kullanmaya başlıyor. Online olarak sorulara yanıtlar veriliyor.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.