Kahramanmaraş’ta 65 Yaş ve Üzeri İçin Sokağa Çıkma Kısıtlaması

Kahramanmaraş’ta 65 Yaş ve Üzeri İçin Sokağa Çıkma Kısıtlaması
Kahramanmaraş’ta 65 Yaş ve Üzeri İçin Sokağa Çıkma Kısıtlaması
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Koronavirüs tedbirleri kapsamında birçok il yeni önlemler almaya devam ediyor. Maske kuralının uygulandığı illerin birçoğunda HES Kodu ile kamu binalarına giriş yapılıyor. Ayrıca birçok büyükşehir belediyesi de Bakanlar Kurulu kararı kapsamında ulaşımda HES Kodu uygulamaya başladı.

Bu kapsamda İstanbul ve İzmir başta olmak üzere birçok il ulaşım kartlarına HES Kodu entegre etmeye başladı. Belirlenen tarihten önce vatandaşların Hayat Eve Sığar uygulamasından alacakları kodları ulaşım kodlarına girmesi istendi.

Kahramanmaraş’ta Sokağa Çıkma Kısıtlaması

Son olarak Kahramanmaraş ili de 65 yaş ve üzeri vatandaşlar için sokağa çıkma kısıtlaması getirdi. Kahramanmaraş İli Vali Vekili Başkanlığı’nda toplanan Kahramanmaraş İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, ilde bulunan 65 yaş ve üzeri vatandaşların saat 10:00 ve 16:00 saatleri dışında sokağa çıkmalarını yasakladı. Ancak görevi nedeniyle dışarı çıkmak zorunda olanlar, durumlarını belgeledikleri takdirde bu uygulamadan muaf tutulacak.

Böylece 65 yaş ve üzeri vatandaşlar için tedbir alan illerin arasında Kahramanmaraş da katılmış oldu. Daha önce birçok il bu konuda alınan tedbirler kapsamında 65 yaş ve üzeri vatandaşlar için çeşitli tedbirler almıştı. Bu karar ile birlikte Kahramanmaraş’ta yaşayan 65 yaş ve üzeri vatandaşlar saat 10:00 ve 16:00 saatleri arasında sokağa çıkabilecek.

Tedbirden Muaf Olanlar Kimler

65 yaş ve üzeri vatandaşların sokağa çıkmalarını kısıtlayan karar belli meslek gruplarında bulunan ve kamu hizmetinin sürekliliğinin sağlanmasında hizmetine ihtiyaç duyulanları kapsamamaktadır. Karar ile birlikte doktorlar, sağlık çalışanları, seçim ile iş başına gelmiş kamu görevlileri, eczacılar, işletme sahipleri, tüccar, esnaf, çiftçi, sanayici gibi meslekler karardan muaf tutulacaklar. Durumlarını belgeledikleri takdirde bu meslek grupları ve kamu görevi hizmetinde ihtiyaç duyulan meslek grupları karardan muaf tutulacak.

Karar alınma tarihinin ertesi günü tüm şehir kapsamında uygulanmaya başlayacak. Karar ile birlikte il sınırları içinde 65 yaş ve üzeri vatandaşlar belirlenen saatlerde sokağa çıkma konusunda serbest olacak.

Kahramanmaraş’ta 65 Yaş ve Üzeri İçin Sokağa Çıkma Kısıtlaması

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın