Profesör Dr. Mustafa Güneş’ten Koronavirüs Uyarısı

Profesör Dr. Mustafa Güneş’ten Koronavirüs Uyarısı
Profesör Dr. Mustafa Güneş’ten Koronavirüs Uyarısı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sosyal Medyadan Paylaştı

Mart 2020 tarihinden bu yana Koronavirüs salgını ile mücadele etmekteyiz. Bilindiği üzere Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan bu salgın tüm dünyayı kısa sürede etkisi altına almıştı. İlan edilen pandemi nedeniyle pek çok ülke ve vatandaş süreç içinde maddi ve manevi çeşitli kayıplar yaşadı. Binlerce kişinin hastalanmasına ve ölmesine neden olan salgın hastalık her birimizi etkiledi. Ancak bu süreçten en çok etkilenen sağlık çalışanları oldu.

Kocaeli Darıca Farabi Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mustafa Güneş, vaka ayılarına dikkat çeken bir açıklamada bulundu. Sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımla dikkatleri çeken Mustafa Güneş koronavirüs ile ilgili bugüne kadar yapılmış olan uyarıların şu ana kadar beklenen etkiyi veremediğini belirtti. Hastanede görev yapmakta olan sağlık çalışanlarının yorgun hallerinin fotoğrafını sosyal medya hesabı üzerinden paylaşan Güneş, halkın sağlık çalışanlarına yeterince yardımcı olamadığı noktasında sitemlerini belirtti.

Siz Sağlık Çalışanlarına Yardımcı Olun

Koronavirüs salgınının başladığı ilk günlerden bugüne kadar sağlık çalışanlarının fazla mesai yaptıklarını bilmekteyiz. Hatta sağlık personellerine dönem dönem evlerine dahi gidemediler, eşleri ve çocuklarını göremediler. Ancak tüm uyarı ve önlem çalışmalarına rağmen salgını yenebilmiş değiliz. Son zamanlarda ise vaka sayılarında yeniden artış gözlemlenmekte. Başhekim Mustafa Güneş, tam olarak bu konudan şikayetçi ve halkın süreçte daha dikkatli olmasını istiyor.

Pandemi polikliniklerinde saat gece 2.30′ lara kadar devam eden kuyruklar bize bu kanıya varmamıza yol açıyor diyen Mustafa Güneş, Covid-19 salgını kapsamında yapılan mücadelenin kahramanlarının haline acıyınız şeklinde bir serzenişte bulunmayı da ihmal etmedi. 

Biz rahat yataklarımızda rüya aleminde yaşarken hastane koridorlarında canlara can olmak için oda oda koşup perişan olan sağlıkçılarımızın halini düşünün diyerek kanayan bir yaraya merhem olmaya çalışan Profesör, herkesi daha fazla önlem almaya ve daha dikkatli olmaya davet etti. Bunlara ek olarak bu savaşın sağlıkçılar cephesinde henüz bitmediğini, Koronavirüs’le mücadelede halkın da sağlık çalışanlarına yardımcı olması gerektiğini belirtti.

Profesör Dr. Mustafa Güneş’ten Koronavirüs Uyarısı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın