Kalfalık ve Ustalık Sınavlarının Tarihleri Ertelendi

Kalfalık ve Ustalık Sınavlarının Tarihleri Ertelendi

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kaleme alınan resmi yazıya göre ustalık ve kalfalık sınavları bir kez daha ertelendi.

İkinci Erteleme

Daha önceden yayınlanan bir duyuru ile ustalık ve kalfalık sınavları Haziran ayına ertelenmişti. Haziran ayının yaklaşması ile birlikte adaylar sınavların ne zaman yapılacağı konusunda sorular sormaya başlamıştı. Bakanlık yeni yayınladığı bir resmi yazıyla sınav tarihlerinin Ağustos ayına ertelendiğini duyurdu. 

Gelişmelere Bakılacak

İkinci kez ertelenen ustalık ve kalfalık sınavının Ağustos döneminde gerçekleştirilip gerçekleştirilmeyeceği konusu henüz net değil. Zira Koronavirüste yaşanacak gelişmelere bağlı olarak yeni duyurular gelmeye devam edecek. Eğer vaka sayıları kontrol altına alınırsa bu durumda sınavların ertelenmesine gerek kalmayacaktır. Ancak vaka sayılarında beklenen düşüş yaşanmazsa sınavlar yeniden ertelenebilir. Sınava girecek adayların bu nedenle Milli Eğitim Bakanlığı’nın internet sayfasını takip etmelerinde fayda vardır. 

Kontrollü Yeni Hayat

Vaka sayılarında düşüş yaşanması başarılırsa bu durumda kontrollü bir normalleşmeye gidilecektir. Dolayısıyla sınav yapılsa dahi sosyal mesafeye uyarak ve maskeli bir şekilde sınavın gerçekleşmesi söz konusu olacaktır. Uygulamalı sınavlar gerçekleştirileceği için uzaktan sınav yapılması pek mümkün görünmüyor. Ancak sınavlar uzun bir süre yapılamayacak olursa bu durumda ara bir formülün hayata geçirilmesi söz konusu olabilir. Yeni gelişmeler için sitemizde yayınladığımız haberleri takip edebilirsiniz. Böylelikle ustalık sınavı için en yeni duyuruları ve haberleri anında öğrenebilirsiniz.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.