Kamu Personeline İdari İzin

Kamu Personeline İdari İzin

Kamu Personeli Ramazan Bayramı Öncesinde İdari İzinli Sayılacaklar Cumhurbaşkanlığı İdari ve Mali İşer Başkanlığından yapılan son dakika açıklamasına göre 10-11 Mayıs tarihlerinde tamgün 12 Mayıs günü ise yarım gün olmak üzere idari izinli olacaktır.

Kamu Personeline İdari İzin

Kamu personeline Ramazan Bayramında izin 9 güne çıkartıldı. Cumhurbaşkanlığı İdari ve Mali İşler Başkanlığından yapılan açıklamaya göre Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ında uygun görüşleri doğrultusunda kamu çalışanlarının 10 Mayıs Pazartesi 11 Mayıs Salı günü tam gün 12 Mayıs Çarşamba günü ise yarım gün idari izinli sayılacaklarına dair açıklama yapıldı.

Bayram Tatili 9 gün oldu

Kamu çalışanları için yapılan düzenleme ile bayram ve hafta sonunun birleşmesi ile birlikte bayramda 9 günlük tatil oldu. Cumhurbaşkanlığınca daha önceden yapılan açıklamada Kamu çalışanlarının salgın tedbirleri kapsamında esnek, dönüşümlü ve uzaktan çalışması Cumhurbaşkanlığınca uygun görülmüş bu doğrultuda ise çalışma saatleri düzenlenmesi yapılarak kamu kuruluşlarında çalışma saatleri başlangıcı sabah saat 10:00 Çalışma bitiş saati ise öğleden sonra 16:00 olarak belirlenmişti.

Kamuda Mesai Başlangıcı 17 Mayıs 2021 Pazartesi

Kamu çalışanları idari izinli olmaları dolayısı ile 7 Mayıs 2021 tarihinden itibaren izini sayılacaklar. Kamu çalışanları mesai başlangıcı ise 17 Mayıs 2021 pazartesi günü olacaktır. Kamu çalışanlarının çalışma saatlerine dair 17 Mayıs 2021 tarihine kadar herhangi bir düzenleme gelmez ise çalışma saatleri sabah saat 10:00 ile öğleden sonra saat 16:00 olarak devam edecektir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.