Kış Mucizesi Ayva Yaprağının Faydaları Nelerdir

Kış Mucizesi Ayva Yaprağının Faydaları Nelerdir
Kış Mucizesi Ayva Yaprağının Faydaları Nelerdir
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ayva Yaprağı Çayı İçilmeli

Kış mevsiminde solunum yolu hastalıklarına sıklıkla rastlanmaktadır. Bu durumda ilk adres doktorlar olmaktadır. Hatta bu yüzden acillerde büyük yoğunluk yaşanıyor. Sağlık bakanlığı duyuru yayınlayarak hastaların öncelikle aile hekimlerini tercih etmesi gerektiğini, aile hekimi gerek görürse acile gitmelerini önerdi. 

Kışın sık görülen nezle ve grip vakaları halinde hemen ilaç kullanmak gerekmez. Çünkü öksürüğün tek bir sebebi yoktur. Pek çok hastalık halinde öksürük şurubu tüketilebilir. Kuru öksürük, balgamlı öksürük, akciğerden gelen öksürük gibi pek çok çeşidi vardır. 

Sinüzit ve faranjit hallerinde kuru öksürük görülür. Reflü halinde ise mide asidi boğazı tahriş edeceği için geceleri artan öksürük görülür. Ayrıca astım, bronşit gibi hallerde de kronik öksürük görülecektir. Bu yüzden öncelikle öksürüğü geçirecek olan bazı yöntemler denenmelidir. Kalp yetmezliği ve geniz akıntısı hallerinde de yatınca öksürük görülür.

Kuşburnu, ıhlamur ve ayva yaprağından yapılacak olan çaylar öksürüğe iyi gelecektir. Ayva yaprağı, su ve bal ile yapılan çay öksürüğe oldukça iyi gelecektir. Ayrıca toz zencefil, bal, limon ve karanfil karşımı yutularak tüketilebilir. Grip ve nezleden kaynaklana öksürük bu yöntemlerle geçecektir. Ancak öksürük geçmemişse altında yatan sebep yukarıdaki sebeplerden olabilir. Bu halde mutlaka doktora başvurmak gerekir.

Kış Mucizesi Ayva Yaprağının Faydaları Nelerdir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın