Kızılay’da Kan Kritik Seviyeye Düştü, Bağış Bekleniyor

Kızılay’da Kan Kritik Seviyeye Düştü, Bağış Bekleniyor
Kızılay’da Kan Kritik Seviyeye Düştü, Bağış Bekleniyor
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Korona Kan Bağışını Olumsuz Etkiledi

Korona virüs nedeniyle vatandaşlar mümkün olduğunca evden çıkmamaları konusunda uyarılıyor. Özellikle de sağlık kuruluşlarına gitmemesi isteniyor. Bu uyarılar virüsün bulaşıcılığını düşürmekte oldukça etkili oldu. Ancak diğer yandan vatandaşlar Kızılay’a kan bağışı yapmayı da bıraktı. Bu nedenle kan stokları yüzde 50’nin altına düştü ve kritik seviyede bulunuyor. 98 bin ünite kan varken, şimdi 50 bin ünite kan bulunuyor.

Türk Kızılay Adana İl Başkanı Ramazan Saygılı, vatandaşlara seslenerek her türlü önlemin alındığını açıkladı ve vatandaşların bağış yapmasını istedi. Koronanın kan bağışı yapmaya engel bir durum olmadığını söyledi. Vatandaşlar kan bağışı esnasında virüs bulaşmasından endişe duyuyor. Ancak gerekli tüm önlemler alındığı için risk unsuru yoktur. 

Kan İhtiyacı Devam Ediyor

Korona virüsle mücadele devam ederken diğer yandan hastanelerde acil ameliyatlar yapılmaya devam ediyor. Bu da kan ihtiyacının devam ettiği anlamına geliyor. Aynı zamanda kemoterapi uygulanan hastaların tedavisi de devam etmektedir. Kan ve kan ürünleri olmadan kemoterapi yapmak mümkün değildir. Sağlık sektöründe hastaların tedavisine devam edilebilmesi için kan bağışı yapılması şarttır.

Herhangi bir sağlık sorunu olmayan vatandaşlar en kısa sürede Kızılay’a kan bağışı yapmalıdır. Bu sayede stoklar yeniden dolmaya başlayacak ve hastaların ihtiyaçları karşılanacaktır.

Kızılay’da Kan Kritik Seviyeye Düştü, Bağış Bekleniyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın