Konuttaki Kampanyalar 31 Aralık’ta Sona Eriyor

Konuttaki Kampanyalar 31 Aralık’ta Sona Eriyor
Konuttaki Kampanyalar 31 Aralık’ta Sona Eriyor
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Konut Alacaklar Acele Etmeli

Konut sektörünü hareketlendirmek için hükümet ve özel bankalar tarafından bir takım kampanyalar sunulmuştu. Hem kamu hem özel bankalar tarafından düşük faiz sunuluyordu. Yüzde 0,99 faiz sayesinde düşük kredi ile konut sahibi olunabiliyor. Tüketici düşük faiz sayesinde 100 bin lirada 10 bin lira kadar tasarruf sağlıyor. 

Şu anda kamu bankaları 180 ay vade ile 0,99 faiz ve özel bankalar 120 ay vade ile 0,98 faizle konut kredisi sunmaktadır.

Konutta bir diğer kampanya da hükümet tarafından sunuluyor. Şu anda tapu harçlarında indirim uygulanıyor ve binde 15 harç alınıyor. Yeni yılda tapu harçları binde 15’ten binde 20’ye çıkacak. Konuttaki kampanyalardan biri de KDV indirimidir. Konutta yüzde 18 olan KDV şimdi yüzde 8 olarak uygulanıyor. 

Ocak’ ta Zam Gelebilir

İşte tüm bu kampanyalar 31 Aralık’a kadar devam edecektir. 1 Ocak tarihi itibariyle ise eski fiyatlar geri dönecektir. Konut kredisi faizleri yükselecek, tapu harcı binde 15’ten binde 20’ye çıkacaktır. KDV ise yine yüzde 18 olacaktır. Bu avantajlar sona ermeden önce ev sahibi olmak isteyenler için son günlere gelinmiştir.

Konut firmalarının maliyetleri yükseldiği için konut fiyatları da artmaktadır. İndirim ve kampanyaların sona ermesi ile konut fiyatlarının yüzde 10 kadar artması bekleniyor.

Konuttaki Kampanyalar 31 Aralık’ta Sona Eriyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın