Koronadan Can Kaybı 168’e Yükseldi

Koronadan Can Kaybı 168’e Yükseldi
Koronadan Can Kaybı 168’e Yükseldi
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Test Sayısı Arttı

Koronavirüs bilançosu ile ilgili olarak her gün kamuoyunu bilgilendiren Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 30 Mart’a ilişkin verileri de paylaştı. Son 24 saatte 11 bin 535 kişiye test yapıldığını açıklayan bakan koca bunlardan 1610 tanesinde testin pozitif çıktığını açıkladı. 

Yoğun bakımda olan hastaların sayısı 725 olarak açıklanırken entübe hasta sayısı da 523 olarak açıklandı. Koronavirüse yakalanıp iyileşen hasta sayısının ise 162 olduğu açıklandı. Son 24 saat içerisinde hayatını kaybedenlerin sayısı ise 37 olarak açıklandı. Toplam ölüm sayısı ise 168’e ulaştı. 

Test Sayısı Arttı Vaka Oranı Düştü

Test sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. Test sayısının artması ile birlikte vaka sayıları da nicel olarak artmaktadır. Ancak orantısal olarak değerlendirildiğinde bir düşüş yaşandığı gözlemlenmektedir. Bu da alınan tedbirlerin sonuç vermeye başladığını ve artış hızının düştüğünü göstermektedir.

Tablonun çok daha iyi bir hal alabilmesi için tüm herkesin son derece dikkatli olması gerekmektedir. Aksi takdirde virüs yayılmaya ve can almaya devam edecektir. Yoğun bakımda olan hastaların durumunun da kritik olduğunu ifade etmek gerekir. Bu nedenle sağlık çalışanlarımızın tedbiri elden bırakmadan hastalara müdahale etmeleri hayati önem arz ediyor. Sağlık çalışanları kendilerini koruyabilirse daha iyi hizmet sunabilmeleri mümkün olacaktır.

Koronadan Can Kaybı 168’e Yükseldi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın