Koronavirüs’te Bölge Bölge Yasaklar Önemli 4 Hafta Başladı

Koronavirüs’te Bölge Bölge Yasaklar Önemli 4 Hafta Başladı

Tüm dünyada ve ülkemizde görülmekte olan çok sayıda can kaybına sebep olan korona virüste bölgesel yasakların yaşanacağı son derece önemli olan 4 hafta başladı. Mutasyona uğrayan Mutant virüs için 4 haftalık bir dönemde vaka sayılarında etki görülmesi bek

Tüm dünyada ve ülkemizde görülmekte olan çok sayıda can kaybına sebep olan Salgın döneminde vaka sayılarında azalma beklenirken artış olması ve vaka sayısında azalma sağlanılamaması ile ilgili bir çık fikirler ortaya çıkıyor. Özellikle taşra illerinde akraba ilişkileri nedeniyle vaka sayısının arttığı belirtilmektedir. Vaka artışını halkındaki rahatlığı bağlı olduğunu düşünenler oldu.

Kritik 4 Hafta Nedir?

Kritik 4 hafta Mutasyonların vakaları etkileyip etkilemediğinin öğrenmek için verilen süredir. Bu süre içerisinde mutasyonlu vakalarda beliren semptomların incelenmesi için verilen süredir.

koronaviruste-bolge-bolge-yasaklar-onemli-4-hafta-basladi.jpg

Söz Konusu Üçüncü Dalga

Uzmanlar “üçüncü dalgadan söz edebilmek için de 15-20 bin vaka sayısının yeniden görülmesi gerekir. Virüs tamamen yeni bir özellik kazanarak, mutanla başka bir şeye evrilirse, işte o zaman bambaşka bir süreç başlayabilir” açıklamaları yapıldı.

Nuray Babacan(Hürriyet Gazetesi Yazarı) yapmış olduğu bir habere göre büyük şehirlerin yoğun bakımlarında çok azaldığı fakat geçtiğimiz bir hafta enfeksiyon kapan sayında artış olduğu belirtilmektedir.

İngiltere dışında Ülkemizde ki mutasyonlu virüs üzerinde de araştırılma yapılmaktadır. Türkiye’deki mutasyonun salgını arttırdığı düşünülmektedir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.