KPSS 2019/7 Tercih Kılavuzu Yayımlandı 8845 Personel Alınıyor

KPSS 2019/7 Tercih Kılavuzu Yayımlandı 8845 Personel Alınıyor
KPSS 2019/7 Tercih Kılavuzu Yayımlandı 8845 Personel Alınıyor
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

9 Bine Yakın Kontenjan Açıldı

Sağlık Bakanlığının Sözleşmeli Pozisyonlarına Yerleştirme Yapmak İçin adaylardan KPSS puanlarına göre tercihleri alınacaktır. İşte bu tercihlerle ilgili ayrıntılar ÖSYM tarafından yayınlanan 2019/7 tercih kılavuzu ile netleşti. Toplamda alım yapılacak olan 8 bin 845 kontenjanın pozisyonlara göre dağılımları, başvuru şartları gibi kriterler tercih kılavuzunda yer aldı. Ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyinde kontenjanlar listelendi. Başvuru yapmak isteyen adaylar öncelikle kılavuzu inceleyecek ve tercihlerini oluşturacaktır. 

Sağlık Bakanlığı sözleşmeli personel alımı için başvuru yapacak adaylar memur olma genel şartlarına haiz olmalıdır. Alınacak olanlar 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4/B maddesine göre sözleşmeli sağlık personeli olarak istihdam edilecektir.

Tercih Süresi

ÖSYM tarafından tercih kılavuzu yayımlandı ancak tercihler 13 Aralık 2019’da alınmaya başlayacaktır. Adaylar bu tarihe kadar kontenjanları ve başvuru şartlarını inceleyerek listelerini oluşturmaya başlayabilir. Son başvuru tarihi ise 19 Aralık 2019 günü saat 23.59’a kadardır. 
Adaylar bu süre içinde tercihlerini yapabilecektir. ÖSYM aday işlemleri sistemine TCKN ve şifre ile giriş yapılarak tercih listeleri oluşturulmalı ve kaydedilmelidir.

Bu tercihlerde yaklaşık 9 bin alım yapıldığı için çok sayıda kişi yerleşme fırsatı yakalayacaktır. Sağlık alanındaki hemen her meslek grubundan ayrılan kontenjan ile çok sayıda kişiye umut doğmuştur.

KPSS 2019/7 Tercih Kılavuzu Yayımlandı 8845 Personel Alınıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın