Kulak Çubuğu Kullanırken Enfeksiyon Kaptı

Kulak Çubuğu Kullanırken Enfeksiyon Kaptı
Kulak Çubuğu Kullanırken Enfeksiyon Kaptı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzmanlar Uyarıyor

Kulak içindeki kirleri temizlemek için kullanılan kulak çöplerindeki tehlike hastaneye yansıyan bir vaka ile gözler önüne serildi. 31 yaşında kendisini uykulu ve kafası karışık hisseden bir hasta bu şikayetlerle hastaneye başvurdu. Hastanede yapılan tetkikler sonucunda kişinin kulağında kulak çubuğunun pamuğu kaldığı tespit edildi. Bu pamuk kulağı tıkadığı için kirlerin dışarı çıkmasına da izin vermiyordu. Bu nedenle enfeksiyon kapan hastanın nörolojik sorunlar yaşadığı tespit edildi.

Uygulanan antibiyotik tedavisi sonrasında kişinin yeniden sağlıklı günlerine kavuştuğu da öğrenildi. Bu kadar büyük sorunlara yol açabilen kulak çubuklarını kullanırken son derece dikkatli olmak gerekiyor. Bu örnekte olduğu gibi pamuğun kulak içerisinde kalması gibi bir sorun oluşabileceği gibi kulak çubuğunun kulak zarını delmesi gibi de bir problem ortaya çıkabilir. Bu nedenle son derece dikkatli bir şekilde kulağın temizlenmesi gerekmektedir. 

Özellikle çocukların kendi başlarına bu kulak çubuklarını kullanmalarına müsaade edilmemelidir. Zira orantısız ve yanlış bir şekilde kullanım son derece büyük sorunları da beraberinde getirebilir. Ayrıca doktor tavsiyesi üzerine daha sağlıklı kulak temizleme yöntemlerine de başvurulabileceğini ifade etmek gerekir. Olası bir rahatsızlık hissedilmesi durumunda da anında doktorunuza başvurmayı ihmal etmeyerek erken tedbir almalısınız.

Kulak Çubuğu Kullanırken Enfeksiyon Kaptı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın