Okullarda Ara Tatil Tarihi Değişiyor

Okullarda Ara Tatil Tarihi Değişiyor
Okullarda Ara Tatil Tarihi Değişiyor
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Virüs Tehlikesi Öğrencileri de Etkiliyor

Korona virüs dünyada hızla yayılıyor ve ülke sınırlarımızda da kol geziyor. Bir korona virüs vakası ile karşılaşmak an meselesi. İşte bu durumdan ötürü MEB’in ara tatil düzenlemesinde farklılık yapacağı iddia edildi. Bu sene başlayan ara tatil uygulaması ilk dönem uygulanmıştı. İkinci dönem takvimi de belli olmuştu. Buna göre ikinci ara tatil 6-10 Nisan tarihleri arasında yapılacaktır.

Korona virüs vakalarının artmasından ötürü MEB de önlemler alıyor. İddialara göre bu önlemlerden biri de ara tatilin öne çekilmesi olacak. Tatil için Nisan beklenmeyecek ve ara tatil 16 Mart’ta başlayacaktır. Aynı zamanda tatil süresi de uzatılarak 2 haftaya çıkarılacaktır. Tatil 27 Mart’ta sona erecek ve okullar yeniden 30 Mart’ta açılacaktır. 

Öğrenciler Toplu Ortamlardan Korunacak

MEB tarafından ara tatilin değişeceği iddiaları okullarda virüs tehlikesinin yüksek olmasından kaynaklanıyor. 30-40 kişilik sınıflardaki öğrenciler arasında virüs bulaşması anında katliam gibi yayılacaktır. İşte bu durumu önlemek için okulların tatil edileceği iddia edildi. Ancak bu iddialar henüz yetkililer tarafından onaylanmadı.

Ülkemizde henüz korona virüs vakasına rastlanmamıştır. Ancak komşu ülkeler İran ve Yunanistan da virüsle boğuşmaya başlamıştır. Bu nedenle ülkemizde bir an önce acil ve ciddi önlemler alınmalıdır.

Okullarda Ara Tatil Tarihi Değişiyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın