Okullarda Ara Tatil Tarihi Değişiyor

Okullarda Ara Tatil Tarihi Değişiyor

İddialara göre koronavirüsten ötürü ara tatil tarihi öne çekilecek ve tatil süresi de uzatılacaktır.

Virüs Tehlikesi Öğrencileri de Etkiliyor

Korona virüs dünyada hızla yayılıyor ve ülke sınırlarımızda da kol geziyor. Bir korona virüs vakası ile karşılaşmak an meselesi. İşte bu durumdan ötürü MEB’in ara tatil düzenlemesinde farklılık yapacağı iddia edildi. Bu sene başlayan ara tatil uygulaması ilk dönem uygulanmıştı. İkinci dönem takvimi de belli olmuştu. Buna göre ikinci ara tatil 6-10 Nisan tarihleri arasında yapılacaktır.

Korona virüs vakalarının artmasından ötürü MEB de önlemler alıyor. İddialara göre bu önlemlerden biri de ara tatilin öne çekilmesi olacak. Tatil için Nisan beklenmeyecek ve ara tatil 16 Mart’ta başlayacaktır. Aynı zamanda tatil süresi de uzatılarak 2 haftaya çıkarılacaktır. Tatil 27 Mart’ta sona erecek ve okullar yeniden 30 Mart’ta açılacaktır. 

Öğrenciler Toplu Ortamlardan Korunacak

MEB tarafından ara tatilin değişeceği iddiaları okullarda virüs tehlikesinin yüksek olmasından kaynaklanıyor. 30-40 kişilik sınıflardaki öğrenciler arasında virüs bulaşması anında katliam gibi yayılacaktır. İşte bu durumu önlemek için okulların tatil edileceği iddia edildi. Ancak bu iddialar henüz yetkililer tarafından onaylanmadı.

Ülkemizde henüz korona virüs vakasına rastlanmamıştır. Ancak komşu ülkeler İran ve Yunanistan da virüsle boğuşmaya başlamıştır. Bu nedenle ülkemizde bir an önce acil ve ciddi önlemler alınmalıdır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.