Manisa Beşik Gibi Sallandı

Manisa Beşik Gibi Sallandı
Manisa Beşik Gibi Sallandı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Vatandaşlar Tedirgin Oldu

22 Ocak günü saat 22.22’de Manisa Akhisar’da 5.4 büyüklüğünde deprem oldu. Deprem İzmir, Bursa, Balıkesir ve İstanbul dahil olmak üzere pek çok ilde hissedildi. Sadece Manisa’da değil, pek çok ilde deprem paniği yaşandı. Ancak depremler sona ermedi. Artçı sallandılar sabaha kadar devam etti. 200’den fazla artçı olunca vatandaşlar gece boyu evlerine giremedi. Uygun yerlerde toplanan vatandaşlar ateş yakarak ısınmaya çalıştı. Deprem nedeniyle eksi 3 derecede sabahlamak durumunda kaldılar. Kızılay deprem bölgesinde sıcak çorba ve çay gibi içeceklerle vatandaşa destek oldu.

Valilik, büyükşehir belediyesi, 112 acil servis gibi yerlerin ekipleri de depremin merkez üssünde hazır bulundu. Böylece olası bir büyük deprem ya da vatandaşların mağduriyeti halinde anında müdahale edilebilecektir.

Depremlerden sonra AFAD tarafından can ve mal kaybının olmadığına ilişkin açıklama yapıldı. Sadece depremde kaçmaya çalışan vatandaşlardan hafif yaralananlar oldu. Kerpiç köy evleri ve hayvan ahırları gibi dayanıksız yapılar da zarar gördü.

Ankara Da Sallandı

Akşam yaşanan deprem paniğinden sonra sabah da Ankara’da deprem yaşandı. 06.54 saatinde merkez üstü Akyurt olan deprem yaşandı. 4.6 büyüklüğündeki deprem sabah saatlerinde olduğundan ve çok şiddetli olmadığından vatandaşları yakından etkilemedi. Ancak artçı sarsıntılar devam ediyor.

Manisa Beşik Gibi Sallandı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın