MEB 61 İlde Meslek Lisesi Açıyor

MEB 61 İlde Meslek Lisesi Açıyor
MEB 61 İlde Meslek Lisesi Açıyor
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2000 ile 2015 yılları arasında ülkemizde meslekli eğitime verilen önemin oldukça düştüğü görülmüştü. Birçok anne ve baba çocuklarını meslek liselerine yollamak istemediği için meslek liselerinin öğrenci sayısı hızla düşmüş ve verilen eğitimin kalitesi de oldukça azalmıştı. Fakat ülkemizde kalifiye eleman sıkıntısının hat safhaya yükseltilmesi ve Milli Eğitim Bakanlığının yaptığı teşvikler ile birlikte mesleki eğitimin ülkemizde son 5 yılda büyük bir gelişme sağladığı görülüyor.

Birçok meslek lisesi öğrenci sayısı ve niteliği anlamında çok daha iyi ve umut verici seviyelere ulaştığı görülüyor. MEB’in mesleki eğitimi hak ettiği seviyeye taşımak adına 2020 yılında da çalışmalarına devam edeceği görülüyor. Bu doğrultuda MEB ülke genelinde mesleki eğitim ile ilgili 61 ilde çeşitli yatırımları hayata geçirmeyi planlanıyor.

154 Atölye Binası Yapılacak

Milli Eğitim Bakanlığı 2020 yılı içerisinde 61 ilimizde mesleki eğitimim kalitesi ve niteliğini arttırmak amacıyla 154 atölye binasını hayata geçirecek. Bu yeni yapılacak atölyelerin teknolojik ve donanım anlamında en üst seviyede olacağı ifade ediliyor.

Özellikle mesleki eğitimde kalifiye ve teknoloji ile uyumlu bireylerin yetiştirilmesi için MEB kuracağı bu yeni atölyelerde sektörün tüm istek ve ihtiyaçlarının karşılayacak donanımda bir eğitim vermeyi amaçlıyor.

MEB 61 İlde Meslek Lisesi Açıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın