MEB Bakanı Selçuk, Eğitimde Merak Edilenleri Yanıtladı

MEB Bakanı Selçuk, Eğitimde Merak Edilenleri Yanıtladı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, olağan dışı devam eden eğitim süreci ile ilgili merak edilenleri yanıtladı.

İşte O Cevaplar

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, eğitim alanında merak edilen soruları yanıtladı. Şu andaki belirsizliğin rahatsız edici olduğunun farkında olduklarını söyledi. Ancak öğrencilerin sağlığının her şeyden önce geldiğini hatırlatarak sürecin gerektiği kadar devam edeceğini söyledi.

Şu an için okulların açılması söz konusu değil, 23 Mart’ta uzaktan eğitim dersleri başlayacak. Sağlık Bakanından gelen haberlere göre okulların açılması söz konusu olacaktır. Eğer yaza kadar okullar kapalı kalırsa, yaz döneminde telafi dersleri yapılacaktır. 

Uzaktan eğitimi tamamen yeterli olmadığı için sınav sorularında değişiklikler yapılacaktır. Uzaktan eğitim dersleri şu andaki müfredata uygun olarak devam edecektir.

MEB, Ankara’da 3 ve İstanbul’da 5 stüdyosunda ders kayıtlarına devam etmektedir. Evde konsantrasyon sorunu olacağı için dersler 20 dakika sürecektir.

Öğrenciler şu anda tarihi belirli olan bir sınava yoğun bir tempo ile hazırlanmaktadır. Bu nedenle sınavın ertelenmesi öncelikli seçenek değil ancak mecburiyet oluşursa erteleme yapılacaktır.

Bakan Selçuk, EBA sisteminde sadece ders değil, pek çok etkinlik olduğunu hatırlattı. Aileleri ile birlikte bu etkinlikleri yapabilirler.

Ayrıca özel okullara ödenen paralar da bakana soruldu. Bakan Selçuk, bunun hukuki bir süreç olduğunu belirtti. Hukukçularla görüşmelerin devam ettiğini söyleyerek sonucu kamuoyuyla paylaşacaklarını aktardı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.