Meslek Liseleri Maske Üretimine Başlıyor

Meslek Liseleri Maske Üretimine Başlıyor

Meslek liselerinin maske üretmesi için yapılan çalışmalar sona erdi, ayda 2 milyon maske üretimi için harekete geçiliyor.

Meslek Liseleri Önlemlere Katkı Sağlıyor

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında meslek liselerinin ayda 2 milyon cerrahi maske üreteceğini açıkladı. Meslek liseleri şu anda aktif olarak dezenfektan üretimi yapmaktadır. Hatta MEB tarafından ihtiyaç duyulan dezenfektanların tamamı bu liselerden karşılanıyor. Şimdi ise maske üretimi için harekete geçildi.

MEB tarafından belirlenen 21 ildeki 37 okulda üretime başlanıyor. MEB tarafından daha önce yatırımlar yapılmıştı. Denemelerin sonuçlanması ile ilk maske üretimi başarı ile gerçekleşti. Şu ana kadar 100 bin maske üretildi. Okul sayısının arttırılması ile üretimin de arttırılması amaçlandı. Bu kapsamda üretim yapacak sayısı 50’ye çıkarıldı. Hatta özel eğitim meslek eğitim kurumları da üretimlere destek oldu. Şu anda ayda 2 milyon cerrahi maske üretilecek kapasiteye ulaşıldı. 

‘Meslek Lisesi Öğrencileri Ailemizle Buluşuyor’

MEB tarafından ‘Meslek lisesi öğrencileri ailemizle buluşuyor’ projesi yıllardır uygulanan bir projedir. Şu andaki üretimler de bu proje kapsamında yapılmaktadır. Proje ile öğrencilerin çevrelerine ve sosyal çevrelerine ilgi duymaları sağlanıyor. Ülke genelindeki gündeme göre projeler şekilleniyor ve öğrenciler millet bilinci kazanıyor. Korona virüs salgını da hem bilinç hem de birlikte hareket ettirmeyi gerektiren bir ülke meselesidir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.