MEB Bursluluk Sınavı Başvuruları Başlıyor

MEB Bursluluk Sınavı Başvuruları Başlıyor
MEB Bursluluk Sınavı Başvuruları Başlıyor
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Başvuru Takvimi

İlköğretim öğrencilerinden 5, 6, 7 ve 8. Sınıf öğrencileri ile ortaöğretimdeki hazırlık sınıfı ile 9,10 ve 11. Sınıf öğrencileri bursluluk sınavına girebilir. MEB bursluluk sınavı kısaca İOKBS olarak adlandırılmaktadır. Sınava girmek isteyen öğrenciler için başvurular 5 – 17 Şubat tarihlerinde yapılacaktır. Başvurular MEB üzerinden elektronik olarak yapılır. Açık öğretim öğrencileri burstan yararlanamaz.

Başvuru şartları olarak ailelerin maddi gelirinin yeterli olmaması, öğrencinin okul değiştirme cezası almamış olması gibi şartlar aranır. Bu şartlara uygun olan kişiler sınavdaki başarılarına göre burs hakkı kazanabilecektir.

Başvuru yapan adaylar için sınav giriş belgeleri 10 Nisan 2020 tarihinde yayımlanacaktır. Sınav ise 25 Nisan tarihinde yapılacaktır. Sınav tüm il merkezlerinde yapılacaktır. Başvuru sayısı yeterli olan ilçelerde de yapılacaktır.  Sınav saat 10.00’da başlayacaktır. Sonuçlar ise 3 Temmuz 2020’de açıklanacaktır. Burs kazanan öğrenciler 30 Eylül 2020 tarihine kadar kayıt yaptırmalıdır. Parasız yatılı olarak okuyan öğrencilere de bu burs verilecektir. Ayrıca bir burs verilmez.

Sonuçların açıklanması ile başvuru şartlarını sağlayan öğrenciler burs kazanacaktır. Yanlış beyanda bulunan kişilerin bursu iptal edilecektir. Okul müdürlükleri bünyesinde kurulan komisyonlar belgelerin doğruluğunu inceleyecektir.

Başvurular öğrenci velileri tarafından yapılacaktır. Başvurudan sonraki süreç ise okul müdürlükleri tarafından takip edilecektir.

MEB Bursluluk Sınavı Başvuruları Başlıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın