MEB 'Eğitim Takvimi' ile Ailelerle İşbirliği Yapacak

MEB 'Eğitim Takvimi' ile Ailelerle İşbirliği Yapacak

Milli Eğitim Bakanlığı öğrenci ve velilere yönelik olarak hazırladığı "Eğitim Takvimi" ile ailelerle işbirliği yapacak.

Her Seviye Öğrenci İçin Takvim Hazırlandı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) yazılı açıklama yaparak hazırladığı "Eğitim Takvimi"ni kamuoyu ile paylaştı. Okul öncesinden başlayarak her eğitim seviyedeki çocuklar için oyunlar, etkinlikler, bilimsel içerikler ve değerlerle ilgili eğitim takvimi açıklandı. Takvimde sadece eğitim değil, öğretim de düşünüldü. Öğrencilerin merakını perçinleyecek, iş birliği yapmayı ve paylaşmayı sağlayacak etkinliklere yer verildi.

MEB tarafından hazırlanan bu takvim 1 Ocak'tan itibaren kullanıma sunulacak. Okullar, öğrenciler ve veliler ücretsiz mobil uygulaması indirerek takvimi uygulayabilecektir. Takvimde öğrencilerin eğlenmesini sağlayacak olan sosyal medyada ve radyo tiyatrosu gibi etkinlikler de yapılacak.

Maarif Takvimlerini Andırıyor

MEB tarafından hazırlanan takvim, eskiden kullanılan duvarlara asılan maarif takvimini andırıyor. Takvimde eğitim, kültür, sanat ve çocukla ilgili özdeyişler de yer alıyor. Öğrencilerin dil bilgisi ve imla kurallarını geliştirmek için Türkçede yanlış bilinen doğrular da takvimde yer alacak.

Takvimin arkasında ise günün oyunu, günün değeri ve önerisi gibi etkinlikler yer alacak. Türk toplumuna uygun etkinlikler sunulacak. Çocukların aileleri olan ilişkilerini geliştirecek etkinliklere yer verilecek. Günün Çözümü ve nedeni gibi başlıklarla çocuklara merak ettikleri bilgiler sunulacaktır. Böylece çocuklar teknoloji toplumuna kısa bir ara vererek nefes alabilecektir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.