MEB ‘Eğitim Takvimi’ ile Ailelerle İşbirliği Yapacak

MEB 'Eğitim Takvimi' ile Ailelerle İşbirliği Yapacak
MEB 'Eğitim Takvimi' ile Ailelerle İşbirliği Yapacak
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Her Seviye Öğrenci İçin Takvim Hazırlandı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) yazılı açıklama yaparak hazırladığı “Eğitim Takvimi”ni kamuoyu ile paylaştı. Okul öncesinden başlayarak her eğitim seviyedeki çocuklar için oyunlar, etkinlikler, bilimsel içerikler ve değerlerle ilgili eğitim takvimi açıklandı. Takvimde sadece eğitim değil, öğretim de düşünüldü. Öğrencilerin merakını perçinleyecek, iş birliği yapmayı ve paylaşmayı sağlayacak etkinliklere yer verildi.

MEB tarafından hazırlanan bu takvim 1 Ocak’tan itibaren kullanıma sunulacak. Okullar, öğrenciler ve veliler ücretsiz mobil uygulaması indirerek takvimi uygulayabilecektir. Takvimde öğrencilerin eğlenmesini sağlayacak olan sosyal medyada ve radyo tiyatrosu gibi etkinlikler de yapılacak.

Maarif Takvimlerini Andırıyor

MEB tarafından hazırlanan takvim, eskiden kullanılan duvarlara asılan maarif takvimini andırıyor. Takvimde eğitim, kültür, sanat ve çocukla ilgili özdeyişler de yer alıyor. Öğrencilerin dil bilgisi ve imla kurallarını geliştirmek için Türkçede yanlış bilinen doğrular da takvimde yer alacak.

Takvimin arkasında ise günün oyunu, günün değeri ve önerisi gibi etkinlikler yer alacak. Türk toplumuna uygun etkinlikler sunulacak. Çocukların aileleri olan ilişkilerini geliştirecek etkinliklere yer verilecek. Günün Çözümü ve nedeni gibi başlıklarla çocuklara merak ettikleri bilgiler sunulacaktır. Böylece çocuklar teknoloji toplumuna kısa bir ara vererek nefes alabilecektir.

MEB ‘Eğitim Takvimi’ ile Ailelerle İşbirliği Yapacak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın