Nisan’a Kadar Gripten Kurtuluş Yok

Nisan'a Kadar Gripten Kurtuluş Yok
Nisan'a Kadar Gripten Kurtuluş Yok
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Grip Vakaları Artış Kaydetti

Kış aylarının gelmesiyle grip vakalarında artış yaşandı. Geçen yıllara ilişkin veriler incelendiği zaman grip vakaları en çok Ocak ayında artmıştır ve Nisan ayına kadar devam etmiştir. Çocuk, yaşlı, hasta ve hamile olanlar hasta olmamak için ayrıca özen göstermelidir. Hasta olunması halinde doktora başvurarak ilaç kullanılabilir ancak antibiyotikler kullanılmamalıdır. Grip olur olmaz doktora gitmek ve ilk 48 saat içinde ilaç kullanmak şarttır. Sonrasında istenen etki sağlanamayacaktır. Kısa sürede iyileşmek isteyen hastalar mutlaka evde kalmalı ve yatak istirahatı yapmalıdır. 

Kış aylarında kapalı alanlarda daha fazla vakit geçirildiği için hastalık bulaşma riski de yüksektir. Bu yüzden insanlarla kurulan ilişkilerde konuşma, öksürme ve hapşırma gibi davranışlardan uzak durulmalıdır. Ayrıca mecbur kalmadıkça etrafa dokunmamak gerekir. Sık sık eller yıkanmalıdır. 

Risk Grubundakiler Aşı Olmalı

Hastalıklara karşı oldukça açık olan kişiler bünyesi daha zayıf olan kişilerdir. Yaşlılar, hastalar, hamileler, bebekler ve çocuklar kış ayları gelmeden grip aşısı olmalıdır. Aşı kış boyunca gripten koruyacaktır. Her sene yeniden aşı yaptırmak gerekir.

Grip aşısı isteğe bağlı olarak sağlık kuruluşlarında yaptırılabilir. Sağlık ocakları ya da hastanelere giderek bu aşıyı yaptırmak mümkündür. Özel bir aşı olduğundan SGK karşılamayacak ve ücret karşılığı alınarak yaptırılacaktır.

Nisan’a Kadar Gripten Kurtuluş Yok

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın