MEB, Mesleki Eğitim Proje Okullarını Değerlendirdi

MEB, Mesleki Eğitim Proje Okullarını Değerlendirdi
MEB, Mesleki Eğitim Proje Okullarını Değerlendirdi
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mesleki Eğitim Proje Okulları Ne Durumda?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2019-2020 eğitim dönemi için okullara ziyaretler yapılmaya başlandı. Ekim ve Kasım aylarında 264 proje okul ziyaret edildi ve değerlendirmelerde bulunuldu. Bu değerlendirmelere ilk kez 158 sektör temsilcisi de katıldı. 

MEB bakan yardımcısı Mahmur Özer bu değerlendirmeleri kamuoyu ile paylaştı. Bakanlığın hedeflerinin mesleki ve teknik eğitim veren okullarda kurumsal kaliteyi arttırmak için çalıştığını açıkladı. Proje okulların hedefleri ve bu hedeflere ulaşmak için yapılanlar değerlendirmede yer aldı. Mesleki ve teknik okullarda verilen teknik eğitimlerin hayat bulması için sektör temsilcileri ile protokol imzalandı. Böylece öğrenciler öğrendiklerini sahada uygulama fırsatı buldu. Bu nedenle okul ziyaretlerinde sektör temsilcileri de yer aldı ve hazırlanan değerlendirme raporunda onların görüşlerine de yer verildi. 

Okul ziyaretleri ile mesleki ve teknik eğitim veren proje okulların kalite güvence sistemi değerlendirildi. Değerlendirme sonuçları şu ana kadarki gelişmelerin olumlu etkisini ortaya koydu. Bu hedefe ulaşılmasında il ve okul yöneticileri, sektör temsilcileri ile öğretmenlerin katkısı da unutulmadı. 

Üretim ve sanayi sektöründe gereken nitelikli eleman ihtiyacının karşılanması için mesleki eğitim veren okullar büyük önem taşıyor. Ancak öğrencilerin bu okullara ilgisi az olduğu için MEB, destekleme ve geliştirmelere devam ediyor.

MEB, Mesleki Eğitim Proje Okullarını Değerlendirdi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın