PAEM Sınav Sonuçları Açıklandı

PAEM Sınav Sonuçları Açıklandı
PAEM Sınav Sonuçları Açıklandı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Duyurular Akademi Tarafından Yapılacak

Polis Akademisi Başkanlığı’na bağlı Polis Amirleri Eğitim Merkezi Müdürlüğü’ne (PAEM) yapılacak 2 bin komiser yardımcısı alımı için sınavlar yapılmıştı. Bu sınavların sonuçları ise Polis Akademisi Başkanlığı tarafından açıklandı. Sınava giren adaylar Polis Akademisi’nin web sitesinden sınav sonuçlarını görüntüleyebilir. Sonuçları görüntüleyebilmek için TC kimlik numarası ile şifrenin bilinmesi yeterli olacaktır. 

Bu aşamadan sonra intibak işlemleri başlayacaktır. Adayların ne zaman intibak için Polis Akademisi’ne gelecekleri yapılacak duyurular ile netlik kazanacaktır. İntibak için gelecek olan adaylar yanlarında istenen belgeleri de getireceklerdir. Bu belgelerde eksiklik olmaması için Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılacak duyurunun iyi bir şekilde takip edilmesi gerekmektedir.

Polis Akademisi web sayfası üzerinden yayınlanan tüm duyurular tebliğ niteliğinde olacaktır. Adaylara posta yoluyla yazılı bir tebligat yapılmayacaktır. Sürenin oldukça önemli olduğu bu alımda adayların Akademi’nin web sayfasını yakından takip etmeleri gerekiyor. İntibak sürecinde adaylar sağlık kontrolünden de geçirileceklerdir. Polis olmak için istenen sağlık durumları hastaneler tarafından kontrol edilecek. Sağlık durumu ve güvenlik soruşturması uygun olan adaylar eğitime katılmaya hak kazanacaklardır. Eğitim süresinin sonunda ise bitirme sınavı yapılacak ve bu sınavdan başarılı olan adaylar komiser yardımcısı olarak göreve başlayacaktır.

PAEM Sınav Sonuçları Açıklandı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın