MEB Ortaokullar İçin 5. Fasikülleri Yayımladı

MEB Ortaokullar İçin 5. Fasikülleri Yayımladı

MEB, covid 19 pandemi döneminde ortaokul öğrencilerine yönelik daha önce yapmaya başladığı soru paylaşımında 5,6,7,8.sınıflar için 5. fasikülleri de yayımlayarak tüm ortaokul öğrencilerinin kullanımına açtı.

Milli Eğitim Bakanlığı MEB covid 19 pandemi döneminin etkilerini en aza indirme adına tüm ortaokul öğrencilerine Matematik, Fen Bilgisi, Türkçe ve Sosyal Bilgiler branşlarında 5.fasikül soru ve cevaplarını "MEB" Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü internet adresinden yayımlayarak tüm ortaokul öğrencilerinin kullanımına açtı.

5. Fasiküller Yayımlandı

Daha öncesinde 4 fasikül olarak MEB müfredatından ilk 4 üniteden sorular yayımlayan MEB 14 bin 200 soru yayımlamıştı. En son yayımlanan 5. fasikülle beraber 2800 soru daha  yayımlanmış oldu. Böylelikle tüm ülke çapında  fırsat ve imkan eşitliği kapsamında her öğrencinin kolayca ulaşabileceği soru havuzu nevinden büyük ve güzel bir çalışma olarak yerini aldı.

5. fasikülde yayımlanan sınıf seviyesi ve dersler şu şeklidedir:

5. sınıf 5. ünite: Matematik, Sosyal Bilgiler, Türkçe, Fen bilimleri.

6.sınıf 5. ünite: Matematik, Sosyal bilgiler, Türkçe, Fen bilimleri.

7.sınıf 5. ünite: Matematik, Sosyal bilgiler, Türkçe, Fen bilimleri.

8. sınıf 5. ünite: matematik, TC İnkilap Tarihi ve Atatürkçülük, Türkçe, Fen bilimleri.

Yayımlanan sorular incelendiğinde soruların şekillerle de desteklenerek sorulara görsellik kazandırıldığı görülecektir. MEB, tarafından yayımlanan bu fasikülleri ülkemizin çeşitli illerinde yer alan Ölçme Değerlendirme Merkezleri tarafından hazırlanarak MEB tarafından yayımlanmaktadır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.