MEB Sınav Ücretleri İçin Uyarılarda Bulundu

MEB Sınav Ücretleri İçin Uyarılarda Bulundu
MEB Sınav Ücretleri İçin Uyarılarda Bulundu
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MEB Okul Yönetimlerini Uyardı

Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 13.12.2019 Tarih ve 24866989 sayılı “Sınav Ücret Ödemeleri” konulu yazı gönderildi. Bu yazıda sınav görevini yerine getiren öğretmen, okul yöneticisi gibi kişilerin ücretlerinin ödenmesi konusunda bilgilendirme yapıldı.

İlgili birimlere gönderilen yazıda 2019 yılı Aralık ayında yapılan sınavlar için ödenmesi gereken sınav ücretlerinin 2020 Ocak ayına sarkmaması istendi. Sınav görev ücreti ödemeleri 2019 yılı Aralık ayı katsayısına göre ödenmelidir. Çünkü bu ödemeler 2020 yılına sarktığında yeni mali yıla girilmiş olacaktır. 2020 yılı mali yılının zamlı aylık katsayısı üzerinden ödeme yapılması MEB’in zararına olacaktır.

Sınav Görev Ücretleri 2020’ya Kalmadan Ödenecek

MEB tarafından okul yönetimlerine gönderilen bu yazı ile sınav görevini yerine getiren ve ücret ödemesi yapılacak olan görevlilerin ücretlileri ödenecektir. Bu ödemeler en geç 31 Aralık 2019 tarihine kadar yapılmalıdır.

Sınavlarda görev alan personellere ait bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemi (MEBBİS) ile Kamu Harcama ve Muhasebat Bilişim Sistemine (KBS) veri giriş sistemlerine işlenerek onaylanacaktır. Okul müdürlükleri bu onayları kısa sürede yapmalıdır. Böylece gerekli hesaplamalar yapılacak ve ödemeler yerine getirilebilecek. Ödemeler Aralık 2019 katsayıları üzerinden yapılacaktır. Böylece MEB kasasından daha az para çıkacaktır.

MEB Sınav Ücretleri İçin Uyarılarda Bulundu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın