MEB Sınav Ücretleri İçin Uyarılarda Bulundu

MEB Sınav Ücretleri İçin Uyarılarda Bulundu

Milli Eğitim Bakanlığı 2019 yılının Aralık ayına ait sınav ücretlerinin ödemesinin 2020 yılına sarkmamasını istedi.

MEB Okul Yönetimlerini Uyardı

Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 13.12.2019 Tarih ve 24866989 sayılı "Sınav Ücret Ödemeleri" konulu yazı gönderildi. Bu yazıda sınav görevini yerine getiren öğretmen, okul yöneticisi gibi kişilerin ücretlerinin ödenmesi konusunda bilgilendirme yapıldı.

İlgili birimlere gönderilen yazıda 2019 yılı Aralık ayında yapılan sınavlar için ödenmesi gereken sınav ücretlerinin 2020 Ocak ayına sarkmaması istendi. Sınav görev ücreti ödemeleri 2019 yılı Aralık ayı katsayısına göre ödenmelidir. Çünkü bu ödemeler 2020 yılına sarktığında yeni mali yıla girilmiş olacaktır. 2020 yılı mali yılının zamlı aylık katsayısı üzerinden ödeme yapılması MEB’in zararına olacaktır.

Sınav Görev Ücretleri 2020’ya Kalmadan Ödenecek

MEB tarafından okul yönetimlerine gönderilen bu yazı ile sınav görevini yerine getiren ve ücret ödemesi yapılacak olan görevlilerin ücretlileri ödenecektir. Bu ödemeler en geç 31 Aralık 2019 tarihine kadar yapılmalıdır.

Sınavlarda görev alan personellere ait bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemi (MEBBİS) ile Kamu Harcama ve Muhasebat Bilişim Sistemine (KBS) veri giriş sistemlerine işlenerek onaylanacaktır. Okul müdürlükleri bu onayları kısa sürede yapmalıdır. Böylece gerekli hesaplamalar yapılacak ve ödemeler yerine getirilebilecek. Ödemeler Aralık 2019 katsayıları üzerinden yapılacaktır. Böylece MEB kasasından daha az para çıkacaktır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.