MEB’in LGS İçin Resen Öğretmen Görevlendirmesinin Detayları Belli Oldu

MEB’in LGS İçin Resen Öğretmen Görevlendirmesinin Detayları Belli Oldu

Sınavla öğrenci alacak okullara gitmek isteyenlerin gireceği LGS sınavında öğretmenler resen görevlendirilecektir.

Ayrıntılar Belli Oldu

MEB tarafından 2020 merkezi sınav görevlendirilmesinin yapılacağı belli oldu. MEB tarafından yayınlanan görevlendirme yazısı ile detaylar netleşti. Sınav 20 Haziran 2020 tarihide 2 oturum halinde yapılacaktır. Yalnızca bu sınava özel olmak üzere ve sınav güvenliğinin sağlanması için öğretmen görevlendirmeleri resen yapılacaktır. 

Danıştay kararına göre en az 1 hafta önceden bildirilmek kaydıyla merkezi sınavlarda resen öğretmen görevlendirilmesi yapılabilecektir. Yani resen görevlendirme yapılmasında hukuki bir sorun yoktur. 

MEB tarafından yayınlanan yazı ile hangi sınav görevlisinin kaç kişi olacağı, nasıl görevlendirileceği ve ne kadar ücret alacağı açıklanmıştır. Gözetmenlere her bir oturum için ödeme yapılacaktır.

Sınavda 1 bina yöneticisi, 2 bina yönetici yardımcısı görev yapacak ve il temsilcisi seçecektir. Salon görevlileri ile gözetmenler MEBBİS tarafından atanacaktır. Yedek salon görevlilerinin MEB görevlendirecektir. 

Her Öğrenci Sınava Kendi Okulunda Girecek

Bu sene yapılacak olan LGS sınavında ilk kez ve bir defaya mahsus olmak üzere her öğrenci kendi okuluna sınava girecektir. Korona nedeniyle alınan önlemlerden biri olarak bu duruma karar verilmiştir. Sınav gözetmenlerinin ataması karışık şekilde yapılırsa öğretmenin görev yaptığı okula yani kendi öğrencilerinin yanına görevlendirilmesi yapılması ihtimal dahilindedir. Bu nedenle MEB tarafından resen görevlendirmeler yapılacaktır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.