Millî Eğitim Uzmanlığı Sınavı Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Millî Eğitim Uzmanlığı Sınavı Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

16 Şubat 2020 Pazar günü yani bugün Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü tarafından uzmanlık kadroları için yeterlilik sınavı yapıldı.

Yeterlik Sınavı Nedir?

Milli Eğitim Bakanlığı milli eğitim uzman yardımcılarının uzman kadrolara atanması için yeterlilik sınavı yapıldı. Sınav16.02.2020 Pazar günü saat 10.00’da sadece Ankara’da yapıldı. Tüm adaylar Mehmet Rüştü Uzel Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesinde yapılan sınava katıldı.
Uzmanlık tezi başarılı sayılan ve bakanlıkta en az 3 yıl tecrübesi olanlar bu sınava alındı.

Sınavda adaylar çoktan seçmeli ve açık uçlu sorular soruldu. 60 puanlık çoktan seçmeli sorular ile 40 puanlık açık uçlu sorular sorulmuştur. Test soruları 2,4 puan ve klasik sorular 10 puandır. Sınavdan alınan puanın ondalık kısmı bir üst puana yuvarlanacaktır. En az 70 puan alan adaylar başarılı olacaktır.

Sonuçların Açıklanması ve İtiraz

Sınav soruları ve cevap anahtarları 20-22 Şubat 2020 tarihleri arasında personel.meb.gov.tr adresinden ilan edilecektir. Sınav sonuçları da yine aynı adresten takip edilmelidir. Bu ilan tebliğ niteliğindedir. Sonuçtan memnun kalmayan adaylar için ilan tarihinden itibaren itiraz süresi işleyecektir.

İtirazlar MEB personel üzerinden 5 iş günü içinde yapılmalıdır. İtiraz yapılırken TCKN, imza ve adres bilgileri mutlaka dilekçede yer almalıdır. İtirazlar 10 gün içinde Yeterlik Sınav Kurulu tarafından değerlendirilecektir. Bu süre sonunda itirazın sonucu adaylara bildirilecektir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.