Milyonlarca Emekli KPDK Kararını Bekliyor

Milyonlarca Emekli KPDK Kararını Bekliyor
Milyonlarca Emekli KPDK Kararını Bekliyor
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

KPDK Toplanıyor

19 Aralık’ta Kamu Personeli Danışma Kurulu toplanacaktır. Bu toplantıda emeklileri yakından ilgilendiren pek çok karar alınacak. Toplantıda aile yardımı, intibak, yaşı bekleyenlere sağlık hizmeti, ücretsiz ulaşım ve indirimli tatil gibi pek çok başlık görüşülecek. Emekliler tüm bu konularda kendilerini memnun edecek kararlar çıkmasını beklemektedir. Peki, emeklilerin talepleri nelerdir?

•    Memurlara verilen aile yardımı emeklilere de verilmelidir. 
•    Emekli memurlar da toplu taşıma araçlarından ücretsiz olarak yararlansınlar. 
•    Aynı unvan ve kadrodan emekli olanların aynı maaşı almasını sağlayacak olan intibak yasası çıkarılmalıdır. Kurum kaynaklı maaş farklılıkları giderilmeli, düşük maaş alanların maaşı yüksek maaş alanlara yükseltilmelidir. Yapılacak ilave ödemeler ile maaşları dengelenmelidir.
•    Emekli memurlar, kamu kurumları tarafından işletilen eğitim ve dinlenme tesislerinden indirimli olarak faydalanmalıdır. 
•    Emeklilik için gereken prim ve gün şartları sağlanıyorsa, sadece yaş şartı bekleniyorsa GSS’den faydalanmalıdırlar. Emeklilikte yaşa takılanlar olarak bilinen bu kesim için hiç değilse sağlık hizmetleri cüzi ücret karşılığında sağlanmalıdır.

Yukarıdaki tüm talepler 19 Aralık 2019 tarihinde yapılacak olan KPDK’da görüşülecektir. Görüşmede neler olacağı, hangi taleplerin kabul edilerek hangilerinin reddedileceği 19 Aralık günü belli olacaktır. Umarız ki emeklileri memnun edecek kararlar alınacaktır.

Milyonlarca Emekli KPDK Kararını Bekliyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın