O Lise 1 Yılda 3.3 Milyon Ciro Yaptı

O Lise 1 Yılda 3.3 Milyon Ciro Yaptı

Samsun Atakum Mesleki ve Teknik Anadolu Meslek Lisesi öğretmen ve öğrencileri evsel temizlik ürünleri üreterek yılda 3,3 milyon lira ciro elde etmeyi başardı.

Ciro İkiye Katlandı

Samsun Atakum Mesleki ve Teknik Anadolu Meslek Lisesi evde kullanılabilecek temizlik ürünlerini üreterek gelir elde etmeye devam ediyor. 50 farklı temizlik ürününü üreten meslek lisesi öğrencileri geçen yıla göre ciroyu ikiye katlamayı başardı. Diğer liselere de örnek teşkil eden bu meslek lisesi tüm herkesten takdir toplamaya devam ediyor. 

Toplam 1077 öğrencinin ve 162 öğretmenin bulunduğu meslek lisesi ürünlerini ATA markası altında satışa sunuyor. Öğrenciler bu sayede teorik olarak öğrendikleri konuları pratik olarak uygulamaya koyma imkanını elde ediyor. Öğretmenler de bu durumdan memnun olduklarını ifade ediyor. Öğrencilerin üniversite eğitimlerine de kimya bölümünde devam etmelerini isteyen öğretmenleri vatana ve millete faydalı bilim insanlarının yetiştirilmesini amaç ediniyor. 

Öğrenciler de aldıkları eğitimden memnun olduklarını dile getiriyor ve ortaokul öğrencilerine de liselerini tercih etmelerini tavsiye ediyorlar. Mesleki eğitimin daha da önem kazandığı bir dönem içerisinde bu meslek lisesinin diğer liseler tarafından da takdir ve taklit edilmesi önemlidir. İş hayatına önemli bir katkı sunacak olan bu tür eğitimlerin desteklenmesi ve finanse edilmesi de oldukça önemlidir. Milli Eğitim Bakanlığı’nın eğitim müfredatlarını da bu doğrultuda güncellemesi gereklidir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.