ÖGG Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

ÖGG Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
ÖGG Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ÖGG Sonuçları

85. ÖGG sınavı 8 Aralık 2019 tarihinde yapıldı. Sınava giren adaylar merakla sonuçların açıklanmasını bekliyor. Binlerce aday Özel Güvenlik Sınavına girdi ve sonuçların açıklanması ile iş hayatlarına başka bir yön verebilecekler. 

Sınav sonuçlarının açıklanmasına ilişkin Emniyet Genel Müdürlüğünden açıklama geldi. Özel Güvenlik Daire Başkanlığı ÖGG sınav sonuçlarının 27 Aralık’ta açıklanacağı belirtildi. 

Nasıl Özel Güvenlikçi Olunur?

Günümüzde kamu kurumları, bankalar, sağlık kuruluşları, havalimanları, adliyeler gibi pek çok yerin yanı sıra eğlence merkezlerinde bile güvenlik görevlisi çalışmaktadır. İş imkanı bu kadar çok olduğu için özel güvenlikçi olmak isteyen pek çok kişi bulunuyor. 

Özel güvenlikçi olmak için adli sicil kaydı bulunmamalıdır, devlet memuru olma koşulları sağlanmalıdır. Boy kilo şarları sağlanmalı ve görevini yapmaya engel durumu bulunmamalıdır. Silahlı güvenlik görevlisi olmak için 21 yaş doldurulmalıdır ve en az lise mezunu olunmalıdır. Silahsız güvenlik görevlisi olmak içinse ilköğretim ya da ilkokul mezunu olmak ve 18 yaşı doldurmak yeterlidir.

Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Dairesi Başkanlığı tarafından ÖGG sınavı yapılmaktadır. Bu sınavda en az 60 puan alan kişiler güvenlikçi olmak için sertifika sahibi olacaktır. Sınavda başarısız olanlar ise takip eden 4 sınava girebilecektir. 4 sınavda halen geçemeyenler için süreç başa sarılacaktır.

ÖGG Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın