Öğrencilere 3GB İnternet Geliyor

Öğrencilere 3GB İnternet Geliyor
Öğrencilere 3GB İnternet Geliyor
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Pilot Çalışmalar Yapılıyor

Tüm öğrencileri yakından ilgilendiren bir haber veren Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bütün operatörlerden ücretsiz internet verileceğini açıkladı. Konuyla alakalı pilot çalışmalar yapıldığını ifade etti. 

Ankara’da düzenlenen bir etkinliğe katılan Selçuk, farklı operatörlerden her öğrenciye 3 GB ücretsiz internet verileceğini söyledi. Türkiye’de tüm öğrencilerin bu ücretsiz internetten faydalanabileceğini ekledi.

Geliştirici Bir Platform Kullanılacak

Bakan Selçuk, öğrencileri ilgilendiren önemli bir platform hakkında da bilgi verdi. Yaklaşık 18 milyon öğrenci ve 1 milyon öğretmen ve veli EBA ismindeki platformu kullanarak önemli kaynaklara ulaşabilecek. Basit bir ara yüzü olan platformda kişisel gelişimle alakalı güvenli bilgiler yer alacak. Ayrıca kontrollü ortamlarda paylaşma imkanı da sunulacak.

Eğitim Sınıf Dışına Taşınıyor

Platformda rozet kazanma, puan toplama gibi özellikler de yer alıyor. Bu durumun temel amacı bireysel başarıları ayrıntılı biçimde raporlamak ve takibe almak… Geliştirici EBA platformuna yönelik açıklamalarına devam eden Selçuk, eğitimi sınıf dışına taşıma hedeflerini gerçekleştirdiklerini ifade etti.  Her yerde ve her zaman eğitim konusunun önemine vurgu yapan Selçuk, öğrenci ve öğretmenlerin sınıf içerisinde bir şey yapmalarına gerek kalmayacağını belirtti. Cep telefonu üzerinden video ve içeriklerin kare kodla incelenebileceğini ekledi. Teknolojik açıdan büyük bir kolaylık sağlanması bekleniyor.

Öğrencilere 3GB İnternet Geliyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın