Öğrencilerin KYK Burs ve Kredileri Ödenmeye Devam Edecek mi?

Öğrencilerin KYK Burs ve Kredileri Ödenmeye Devam Edecek mi?
Öğrencilerin KYK Burs ve Kredileri Ödenmeye Devam Edecek mi?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Burs ve Krediler Ödenecek

Korona virüsle mücadele kapsamında alınan önlemler ile üniversiteler 3 hafta tatil edilmişti. Ancak bilim kurulunun önerileri doğrultusunda bu 3 haftalık tatil yaz tatiline kadar uzatıldı. Üniversite öğrencileri için bahar dönemindeki yüz yüze eğitim sona erdi. Bundan sonraki tüm süreç uzaktan eğitim ile devam edecektir.

Öğrenciler bu dönem için KYK burs ve kredilerinin ödenmeye devam edip etmeyeceğini merak ediyordu. Canlı yayına katılan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu tarafından soru işaretleri giderildi. Kasapoğlu, öğrencilerin aldığı KYK burs ve kredi ödemelerinin yapılmaya devam edileceğini açıkladı. 

Yurt Ücretleri Alınmayacak

KYK yurdunda kalan öğrencilerin pek çoğu şu anda yurtları terk ederek evlerine döndü. Bu nedenle KYK yurt taksitlerinin ödemesinin devam edip etmeyeceği de merak ediliyordu. Kasapoğlu, öğrencilerin yurdu kullanıp kullanmamakta serbest olduğunu açıkladı. İsteyen yurtta kalabilir, isteyen evine gidebilir dedi. Yurtta kalanlar için de ücret talep edilmeyeceğini belirtti. Bu açıklama aynı zamanda KYK yurtları için ücret ödenmeyeceği anlamına gelmektedir. Zaten yurtların bir kısmı şu anda karantina amaçlı olarak kullanılmaktadır. 
KYK yurdunda kalan öğrencilerin bundan sonraki taksitlerini ödemelerine gerek yoktur. Ancak burs ve kredilerini almaya devam edeceklerdir.

Öğrencilerin KYK Burs ve Kredileri Ödenmeye Devam Edecek mi?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın