Öğrencilerin KYK Burs ve Kredileri Ödenmeye Devam Edecek mi?

Öğrencilerin KYK Burs ve Kredileri Ödenmeye Devam Edecek mi?

Üniversite öğrencileri için bahar dönemi sona erdi ancak KYK burs ve kredi ödemeleri yapılmaya devam edecek.

Burs ve Krediler Ödenecek

Korona virüsle mücadele kapsamında alınan önlemler ile üniversiteler 3 hafta tatil edilmişti. Ancak bilim kurulunun önerileri doğrultusunda bu 3 haftalık tatil yaz tatiline kadar uzatıldı. Üniversite öğrencileri için bahar dönemindeki yüz yüze eğitim sona erdi. Bundan sonraki tüm süreç uzaktan eğitim ile devam edecektir.

Öğrenciler bu dönem için KYK burs ve kredilerinin ödenmeye devam edip etmeyeceğini merak ediyordu. Canlı yayına katılan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu tarafından soru işaretleri giderildi. Kasapoğlu, öğrencilerin aldığı KYK burs ve kredi ödemelerinin yapılmaya devam edileceğini açıkladı. 

Yurt Ücretleri Alınmayacak

KYK yurdunda kalan öğrencilerin pek çoğu şu anda yurtları terk ederek evlerine döndü. Bu nedenle KYK yurt taksitlerinin ödemesinin devam edip etmeyeceği de merak ediliyordu. Kasapoğlu, öğrencilerin yurdu kullanıp kullanmamakta serbest olduğunu açıkladı. İsteyen yurtta kalabilir, isteyen evine gidebilir dedi. Yurtta kalanlar için de ücret talep edilmeyeceğini belirtti. Bu açıklama aynı zamanda KYK yurtları için ücret ödenmeyeceği anlamına gelmektedir. Zaten yurtların bir kısmı şu anda karantina amaçlı olarak kullanılmaktadır. 
KYK yurdunda kalan öğrencilerin bundan sonraki taksitlerini ödemelerine gerek yoktur. Ancak burs ve kredilerini almaya devam edeceklerdir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.