Öğretmenler İçin 3 Yeni Sınav Görevi Başvurusu Alınıyor

Öğretmenler İçin 3 Yeni Sınav Görevi Başvurusu Alınıyor

Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesinde yaklaşan bütünlemeler için görev alacak olan gözetmenlerden başvurular alınacak.

Başvuru Süresi

Öğretmenler kendi görevleri dışında sınavlarda da gözetmen olarak görev alabilmektedir. ÖSYM tarafından yapılan merkezi sınavların yanı sıra açık öğretim fakültesi sınavlarında da görev almak mümkündür. Bu kapsamda Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesinde 3 oturum sınav görevi için başvurular alınacaktır.

Bütünleme sınavları 1 – 2 Şubat 2020 tarihlerinde yapılacaktır. Bu sınavlarda görev almak isteyen öğretmenler için başvuru ekranı açılmıştır. Öğretmenler süresi içinde başvuru yaparak yapılacak olan bütünleme sınavlarında görev alabilecektir. Başvurular Atatürk üniversitesi görevli işletim sistemine  üzerinden alınacaktır. 

Atatürk Üniversitesi Erzurum’da olduğu için Erzurum’da görev yapan öğretmenler başvuru yapabilecektir. Gözetmenlik görevi Atatürk üniversitesinde yerine getirilecektir. 

Gözetmenlik Görevi 

Sınavlarda gözetmen olmak için MEB bünyesinde görev yapan kadrolu öğretmen olmak gerekir. Sözleşmeli öğretmenler ile ücretli öğretmenler sınav görevi alamayacaktır. Ayrıca üniversitelerde görev yapan akademik personeller de sınavlarda gözetmen olabilmektedir. Akademik personellere daha çok salon başkanlıkları verilmektedir. Öğretmenler ise gözetmen olarak görev yapacaktır.

Gözetmenler ile salon başkanları ile yardımcılarının asil ve yedekleri belirlenecektir. Böylece sınav günü yaşanan aksaklıklar halinde gözetmensiz kalma sorunu yaşanmaz. Öğretmenler yerine getirdikleri bu görevler karşılığında ücret alacaktır. Böylece ek gelir elde etme imkanları vardır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.