Öğretmenler İçin Yeni Bir Sınav Görevi Verildi

Öğretmenler İçin Yeni Bir Sınav Görevi Verildi

ÖSYM tarafından yerine getirilecek olan İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı için gözetmen öğretmen görevlendirilecektir.

Tercihler Başladı

İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı, ÖSYM tarafından merkezi olarak yapılacaktır. 2. Dönem sınavı için öğretmen görevlendirmesi yapılacaktır. Bunun için ÖSYM üzerinden Bina Salon Görevlileri Tercih Süreci dün başladı. 

Sınavlarda görev almak isteyen öğretmenler 27 Kasım – 3 Aralık  tarihleri arasında tercih yapacaktır. Tercihlerinde görev almak istedikleri okulu belirteceklerdir. Her öğretmen görev yerine veya ikamet adresine yakın olan okulları tercih edebilecektir. Bina başkanı, salon başkanı, başkan yardımcısı ve gözetmen olarak görevlendirmeler yapılacaktır. Unvanlar bazında sınav görevlilerine ödenen ücretliler de farklılık gösterecektir. 

2019 yılı 2. dönem İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı 14.12.2019 tarihinde yapılacaktır. Pazar gününe denk gelen sınavda öğretmenler gözetmen olarak görev yapacaktır. MEB’e bağlı olarak görev yapan öğretmenlerin yanı sıra üniversitelerde görev yapan öğretim görevlileri de sınav gözetmenliği yapabilmektedir.

Sınav her ilde yapılmayacak olup Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya, Malatya, Samsun, Sivas, Trabzon ve Van illerinde yapılacaktır. Bu sınav merkezlerinde görev yapan öğretmenler gözetmenlik için tercihte bulunabilecektir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.