ÖSYM 2020 Sınav Kılavuzu Yayımlandı

ÖSYM 2020 Sınav Kılavuzu Yayımlandı
ÖSYM 2020 Sınav Kılavuzu Yayımlandı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

KPSS Başvuru Tarihleri

Takvimin açıklanması ile birlikte merakla beklenen KPSS başvuru tarihleri belli oldu. Lise, önlisans ve lise mezunu olup memur olmak isteyenler için bu bilgiler merakla bekleniyordu. KPSS lisans başvuruları 5-20 Mayıs 2020 tarihleri arasında alınacak ve sınavlar 19-25-26 Temmuz tarihlerinde yapılacak. ÖABT ise 9 Ağustos’ta yapılacak.

2 yıllık mezunlarının girdiği KPSS önlisans için 15-25 Ağustos tarihlerinde başvurular alınacak ve sınav 18 Ekim’de yapılacak. Lise mezunlarının girdiği ortaöğretim KPSS içinse 21 Ağustos-7 Eylül tarihlerinde başvurular alınacak ve sınav 8 Kasım’da yapılacak. Sonuçların açıklanacağı tarihler ise takvimde yer almadı. 

Diğer Sınavlar

Üniversiteye hazırlanan öğrencilerin gireceği YKS için 6 Şubat ile 3 Mart arasında başvurular alınacak. 20 Haziran’da ilk aşama sınavı olan AYT ve 21 Haziran’da kinci aşama olan TYT ile yabancı dil sınavı olan YDT yapılacak. Sonuçlar ise 23 Temmuz’da açıklanacak. 

Önlisans öğrencilerinin lisans eğitimine geçmek için girdiği DGS de takvimde yerini aldı. 5 Temmuz’da yapılacak olan DGS için başvurular 13-21 Mayıs tarihleri arasında alınacak. 
Lisansüstü eğitim yapmak ya da akademisyen olmak isteyenlerin girdiği bahar dönemi ALES 3 Mayıs’ta yapılacak ve başvurular 13-24 Mart tarihleri arasında alınacak. Daha pek çok sınav ÖSYM 2020 sınav takvimi içinde yer aldı.

ÖSYM 2020 Sınav Kılavuzu Yayımlandı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın