Otobüslerde Evcil Hayvan Taşımacılığında Yeni Kurallar

Otobüslerde Evcil Hayvan Taşımacılığında Yeni Kurallar
Otobüslerde Evcil Hayvan Taşımacılığında Yeni Kurallar
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Otobüs İçindeki Yolcular Tedirgin Oldu

Şehirlerarası yolcu otobüslerinde evcil hayvanların taşınmasına izin veren düzenleme sonrasında, otobüste yolculuk eden diğer kişiler tedirgin oldu. Tartışmaya neden olan durumu ortadan kaldırmak için otobüs firmaları bazı kuralları gündeme getirdi.

İki Farklı Sefer Düzenlenecek

Geçtiğimiz günlerde şehirlerarası yolculukta otobüste evcil hayvan taşınmasının önü açıldı ve otobüsteki yolcular açısından yeni çözümler bulunması gerekmişti. Bununla alakalı otobüs firmaları yeni bir çözüm arayışına girerek sorunsuz taşımayı sağlayacak. Firmalar, yeni gelen kurallarla beraber kedi, köpek ve kuş gibi hayvanların gerekli önlemlerle otobüse alınmasını sağlayacak. Bu kapsamda evcil hayvanlı ve evcil hayvansız iki farklı sefer konulacak.

72 Saat Önceden Firmaya Söylemesi Gerekiyor

Bir yolcu evcil hayvanıyla beraber otobüste yer almak istediği zaman 72 saat önce bunu firmaya söylemekle yükümlü.   Otobüsçüler Federasyonu Başkanı Mustafa Yıldırım’a göre, her otobüste sadece bir hayvan olacak, bunun da nedeni hayvanların birbirini gördüğü zaman ses çıkarması ve yolcuların rahatsız olmalarını engellemek. 

Engelleme Değil Kolaylık

Yeni kanunla beraber hayvan sahiplerine kolaylık sağlanıyor ve otobüs içi düzenlemeyle beraber diğer yolcular rahatsız olmadan taşıma imkanı veriliyor. Kararla ilgili belirsizlikleri gidermek adına kuralları bakanlığa sunacaklarını söyleyen Yıldırım, daha mutlu bir seyahatin mümkün olduğunu ifade ediyor.

Otobüslerde Evcil Hayvan Taşımacılığında Yeni Kurallar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın