Özel Güvenlikçilere 3 Bin Lira Maaş Verilsin Teklifi

Özel Güvenlikçilere 3 Bin Lira Maaş Verilsin Teklifi
Özel Güvenlikçilere 3 Bin Lira Maaş Verilsin Teklifi
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Özel Güvenlikçiler Arasında Mali Haklar Eşit Değil

Özel güvenlikçiler asgari ücret ile çalışmaktadır. Ancak vardiyalı çalıştıkları için aile hayatı ya da sosyal yaşamları olamıyor. Daha da ötesi can güvenlikleri bulunmuyor. Asgari ücret+AGİ dışında mali hakları da yok. Bu yüzden güvenlikçiler yeni bir iş buldukları zaman işten ayrılıyorlar. İşte bu durumda güvenlik şirketleri çalışan bulmakta zorlanıyor ve çalışanlar da kalıcı olmuyor. Bu sorunu çözmek isteyen bir şirket hükümete yasa çıkarılarak güvenlikçilere 3 bin lira ücret ödenmesini teklif etti. Böylece kalıcılığı sağlamak hedefleniyordu. 

Olaya dahil olan Güvenlik İş Sendikası kamuda çalışan güvenlikçilerin haklarını hatırlattı. Oysaki kamuda çalışan bir güvenlikçi 3.500 lira maaş alıyor. Ayrıca izin, fazla mesai, eğitim ve çocuk yardımı, bayram ikramiyesi gibi ek haklara da sahip olabiliyorlar. Aynı işi yapmasına karşın özel sektördeki güvenlikçi ile kamudaki güvenlikçi arasında mali ve özlük hakları arasında büyük fark bulunuyor.

Bu sebeplerden ötürü sendika kanuna gerek olmadan ücretlerin yükseltilebileceğini hatırlattı. Sendika ile özel güvenlik şirketi tarafından güvenlikçiler için ücretlerin yükseltilmesi için çalışmalar başlatıldı. Çalışma olgunlaştığında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına sunulacak. Böylece güvenlik görevliliğinin daha cazip olması hedefleniyor.

Özel Güvenlikçilere 3 Bin Lira Maaş Verilsin Teklifi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın