Özel Okul Ücretleri İçin Açıklama Yapıldı

Özel Okul Ücretleri İçin Açıklama Yapıldı
Özel Okul Ücretleri İçin Açıklama Yapıldı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Veliler Endişeli

Korona virüs nedeniyle özel okullar da kapanınca veliler ödedikleri paranın ne olacağını merak ediyordu. Sadece okul ücretleri değil, yemek ve servis ücretleri de ödenmişti. Ancak öğrenciler şu süreçte sadece evden uzaktan eğitim alabiliyorlar. Ödenen ücretlerin karşılığını almaları mümkün değil. Veliler de ücretlerin geri ödenmesini talep ediyor.

İşte bu anlaşmazlık hakkında Türkiye Özel Okullar Derneği tarafından açıklama yapıldı. Dernek tarafından özel okullarda 300 bin çalışan ve 2,5 milyon öğrenci bulunduğu açıklandı. Bu kesimlerin mağdur olmaması için çözüm arandı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile yapılan görüşmelerden sonra karar açıklandı. 

Yapılmayan Dersler Telafi Edilecek

Türkiye Özel Okullar Derneği tarafından yayınlanan kamu bülteni ile kamuoyuna açıklama yapıldı. Veliler ile özel okullar arasında yapılan sözleşme kapsamında yüz yüze eğitim için ücret ödenmektedir. Ancak şu dönemde yüz yüze eğitim mümkün değildir. Bu nedenle uygun koşullar oluştuğu zaman özel okullar öğrencilerine yüz yüze eğitim verecektir. Ödenen yemek ve servis ücretleri de yüz yüze eğitim verilen dönem için sayılacaktır. Yani şu an için velilere bir geri ödeme yapılmayacaktır.

Ancak virüs tehlikesi diğer eğitim dönemine kadar geçmezse neler olacağı bilinmiyor. O zaman yeniden değerlendirme yapmak gerekir.

Özel Okul Ücretleri İçin Açıklama Yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın