Petrol Üretimini Azaltma Kararı Alındı Fiyatlar Arttı

Petrol Üretimini Azaltma Kararı Alındı Fiyatlar Arttı
Petrol Üretimini Azaltma Kararı Alındı Fiyatlar Arttı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Pompaya Yansıyabilir

OPEC ülkeleri olarak bilinen ve petrol üretimi yapan ülkeler yaptıkları bir toplantıda petrol üretimini kısma kararı aldı. Bu kararın hemen ardından uluslar arası piyasada Brent tipi ham petrolün fiyatı %3,6 oranında artış gösterdi. Ülkemizde henüz petrol fiyatlarına zam gelmezken kısa bir süre içerisinde pompaya yansımasının olacağı tahmin ediliyor. 

Bu gelişmelerin ardından ham petrol fiyatları haziran ayından bu yana en yüksek artışı göstermiş oldu. Ülkemizde benzin ve motorin fiyatlarının oldukça yüksek seyrettiğini de ifade edebiliriz. İşte bu nedenle en kısa sürede tedbir alınması gerekmektedir. Suriye’de devam eden iç savaşın boyut değiştirerek diğer ülkeleri de içerisine alması ile petrol üretimi ciddi manada etkilendi. Bununla birlikte ülkeler arasında yaşanan ambargolar ve ticaret savaşları da petrol fiyatlarını artıran unsurlar arasında yer aldı.

Petrol üretimi yapan İran gibi ülkelerde dahi petrol fiyatlarının artış göstermesi ve buna bağlı olarak sokakların karışması da ilginç noktalardan birisidir. İlerleyen süreçte normalleşme yaşanması arzu ediliyor ancak küresel güçlerin bu yönde bir niyetlerinin olduğunu gözlemlemek mümkün görünmüyor. Ülkemiz ise kısıtlı petrol üretim imkanı ile bu gelişmelerden en çok etkilenen ülke olmaya devam ediyor.

Petrol Üretimini Azaltma Kararı Alındı Fiyatlar Arttı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın