Vitrin Hastalığını Hafife Almayın

Vitrin Hastalığını Hafife Almayın
Vitrin Hastalığını Hafife Almayın
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tedavisi Var

Kalp, boyun ve bacak bölgelerinde yaşanan damar tıkanıklıkları nedeniyle insanlar yürürken aniden durmaktadır. Ardından vitrine bakar gibi beklemek zorunda kalan hastalar nedeniyle de bu duruma vitrin hastalığı adı verilmiştir. Hastaların bu durumu hafife almamaları gerekmektedir. Zira bu sorunun başlıca kaynağı boyun, bacak ve kalpte yaşanan damar tıkanıklıkları veya damar sertleşmeleridir. 

Biraz dinlendikten sonra hafifleyen ya da geçen bu rahatsızlık sonrasında tekrar başlamaktadır. Kolesterol, sigara, içki ve genetik faktörler bu hastalığın oluşmasında başlıca etkili olan unsurlar arasında sayılabilir. 

Tedavisi Nasıl Yapılıyor?

Vitrin hastalığının tedavisi hastalığın aşamasına bağlı olarak değişkenlik gösteriyor. Öncelikle hastanın kendisine dikkat etmesi ve sigara gibi alışkanlıkları bırakması gereklidir.

Beslenmesine de dikkat etmesi gereken hastalara ilaç tedavisi de uygulanacaktır. Bazı kimselerde ilaçlar yanıt verirken bazı kimselerde ilerleme kaydedilememektedir. İlaç ile netice alınamaması durumunda ise kişiye özel başka tedavilerin uygulanması konusu masaya yatırılacaktır.

Bu sayede en doğru tedavi yöntemi uygulanacak ve kişi kısa bir süre içerisinde normal yaşantısına dönebilecektir. Tüm tedavi yöntemlerine karşın sonuç alınamaz ise cerrahi operasyonlar ile tedavi işlemleri yapılabilir. Bu durumda stentle damar genişletme gibi uygulamalar yapılmaktadır. Hastanın mevcut durumuna göre bu operasyon analiz edilmekte ve hayata geçirilmektedir.

Vitrin Hastalığını Hafife Almayın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın