Polislere Arama Kurtarma Eğitimleri Veriliyor

Polislere Arama Kurtarma Eğitimleri Veriliyor
Polislere Arama Kurtarma Eğitimleri Veriliyor
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ankara ve İstanbul’da Eğitim Verilecek

Emniyet genel müdürlüğü bünyesinde bulunan arama kurtarma şube müdürlüklerinde görev yapmakta olan polislere eğitim verilecektir. İçişleri Bakanlığı Soylu tarafından verilen talimat sonrasında hazırlıklar başladı. Olası bir afet halinde polisin de arama kurtarma çalışmalarında etkili olarak yer alması hedefleniyor. 

Daha önce özel harekat ve Ankara Takviye Hazır Kuvvetler Müdürlüklerinde arama kurtarma şube müdürlükleri kurulmuştu. Ankara, İzmir ve İstanbul çevik kuvvet komutanlıklarında da ilgili müdürlükler oluşturulmuştu. İşte bu birliklerde görev yapan polisler için eğitimler 20 Ocak tarihi itibariyle verilmeye başladı. AFAD ekipleri tarafından eğitimler veriliyor. İlk etapta 258 polis bu eğitimlere katıldı. 6 modülden oluşan uygulamalı eğitimlerin bu sene sonuna kadar tamamlanması bekleniyor. Eğitimi tamamlanan personel afet bölgelerinde AFAD ekipleri gibi etkin görev yapabilecektir.

Elazığ Depreminde Faaliyet Gösterdiler

Şu anda eğitim almakta olan Ankara Takviye Hazır Kuvvetler Müdürlüğü polisleri Elazığ depreminde hemen yardıma koştu. AFAD ekiplerine yardımcı kuvvet olarak etkin çalıştılar. Depremzedeler için çadır oluşturulması, enkaz alanlarında güvenliğin sağlanması, yemeklerin dağıtılması gibi pek çok işi bu personeller yerine getirdi. Ancak AFAD gibi etkin bir şekilde enkaz altındakileri kurtarmaları için eğitimlerini tamamlamaları gerekiyor. Elazığ depremi de eğitim alan kişiler için kötü de olsa bir deneyim sağlamıştır.

Polislere Arama Kurtarma Eğitimleri Veriliyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın