Promosyon Miktarı Emeklileri Memnun Etmedi

Promosyon Miktarı Emeklileri Memnun Etmedi
Promosyon Miktarı Emeklileri Memnun Etmedi
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Pazarlık Yapılmalı

Türkiye Emekliler Derneği Başkanı Kazım Ergün, emeklilere ödenen promosyon miktarları için açıklama yaptı. 2020 – 2023 döneminde emeklilere ödenecek promosyonlar geçtiğimiz hafta belli olmuştu. Alt sınırı Ziraat Bankasının teklifi belirlemişti. Buna göre maaşı 1.500 liraya kadar olan emekli 500 lira, 1.500 – 2.500 lira arasında olan emekli 650 ve 2.500 lira üstünde olan emekli 750 lira promosyon ödemesi alacaktır. Yani bir emekli 3 yılda en fazla 2.250 lira ödeme alabilecektir. Özel bankalar bu sınırlardan daha fazla promosyon ödemek zorundadır. 

TÜED özel bankaların teklifleri yukarı çekmesi gerektiğini açıkladı. 13 milyon emeklinin yararlandığı bu ödeme için pazarlık masasına oturulması gerektiğini söyledi. Ancak bu miktarlar tek taraflı olarak belirlendi. Bundan sonrası için pazarlık usulü ile yeni formül önerildi.

Emekliler İyi Düşünsün ve Takip Etsin 

TÜED emeklilere seslenerek karar vermeden önce tüm emekliler iyi düşünmesini söyledi. En yüksek teklifi veren banka ile çalışarak daha yüksek ödeme alınmalıdır. Ayrıca bankaların vaatlerini yerine getirip getirmediği, ödemeleri zamanında ve eksiksiz olarak yapıp yapmadığı gibi konularda vatandaşın uyanık olmasını istedi.

Vaatlerini yerine getirmeyen bankalar şikayet edilerek ağır yaptırımlarla karşılaşabilir. Böylece tüketicinin ve emeklinin hakkı da korunmuş olur.

Promosyon Miktarı Emeklileri Memnun Etmedi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın