Sağlık Kuruluşlarına Girerken Maske Zorunlu Olacak

Sağlık Kuruluşlarına Girerken Maske Zorunlu Olacak

Sağlık Bakanlığı tarafından valiliklere gönderilen yazı ile artık sağlık kuruluşlarına girerken maske kullanımı zorunlu olacaktır.

Cerrahi Maske Takılacak

Korona virüsle mücadele kapsamında alınan tedbirler her geçen gün arttırılıyor. İlk olarak maske takma zorunluluğu sadece sağlık personelleri için vardır. Sonrasında Pazar ve market gibi kapalı alanlara girişte maske zorunluluğu getirildi. Bu kapsamda yeni bir haber daha geldi. Şimdi ise sağlık kuruluşlarına girişte maske takmak zorunlu oldu. 

Sağlık Bakanlığı tarafından valiliklere gönderilen yazı ile artık sağlık kuruluşlarına girerken maske takılması istendi. Sağlık kuruluşlarının içinde de bu maskeler çıkarılamayacaktır. 
İlk olarak bu tedbirin Nisan ayı boyunca uygulanması istendi. Ancak süre uzatılarak ikinci bir emre kadar devamlılığı sağlanacaktır. Böylece pandemi sona erene kadar her türlü sağlık kuruluşuna girişte maske takmak zorunlu olacaktır. 

Hangi Sağlık Kuruluşları İçin Geçerli?

Sağlık Bakanlığı gönderdiği yazı ile kapsamı da açıkladı. Buna göre devlet hastaneleri, özel hastaneler, üniversite hastaneleri, aile sağlığı merkezleri ve sağlık hizmeti vermekte olan diğer tüm kurumlar dahildir. Buralara girişte maske takmak zorunludur. Aksi takdirde içeriye girmek ve sağlık hizmeti almak mümkün değildir. Hastalar, hasta yakınları ile hangi amaçla olursa olsun hastaneye gelen herkes cerrahi maske takmak zorundadır. Böylece kapalı bir alan olan hastane ortamında kovid 19 virüsünün bulaşması önlenmeye çalışılacaktır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.