Şiddeti Önlemek İçin Doktorların Çalışma Ortamı Düzenlenecek

Şiddeti Önlemek İçin Doktorların Çalışma Ortamı Düzenlenecek
Şiddeti Önlemek İçin Doktorların Çalışma Ortamı Düzenlenecek
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cezalar Ötelenmeyecek, Paraya Çevrilmeyecek

Sağlıkta şiddet haberleri hemen hemen her gün ajanslarda yer almaya devam ediyor. İşte bu durumun önüne geçmek adına Sağlık Bakanlığı harekete geçti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, hazırlanan yeni eylem planı ile birlikte doktorların çalışma ortamlarının fiziksel olarak iyileştirileceğine dikkat çekti. Ayrıca hasta yükünün azaltılması da hedefler arasında yer alıyor. 

Vatandaşların sağlık okur yazarlığının oluşması için de çaba sarf edeceklerini ifade eden Bakan Koca, bu kapsamda hasta ile hekim arasındaki iletişimi güçlendirecek yöntemleri hayata geçireceklerini ifade etti. Bu yöntemlerden birisi de hekimin reçeteyi muayene ettikten sonra yazması olarak düşünülüyor. Böylelikle reçeteden kaynaklanan itirazları ve anlaşmazlıkların giderilmesi amaçlanmaktadır. 

Bakan Koca’nın temennilerinden birisi ise sağlık çalışanlarına şiddet uygulayanlara verilen cezalar ile ilgili oldu. Bakan Koca şiddet uygulayan kimselere verilen cezanın ertelenmemesi ve paraya dönüştürülmemesini temenni ettiğini ifade etti. Yeni eylem planının kısa bir süre içerisinde hayata geçirilmesi amaçlanıyor. Bu kapsamda gerekli yasal düzenlemeler için de Meclis’in açılması beklenecektir. Sağlıkta şiddetin yakından takip edilmesine de devam edilecek. Böylelikle en kısa süre içerisinde şiddeti minimize etmek ve hatta sıfıra indirmek amaçlanmaktadır.

Şiddeti Önlemek İçin Doktorların Çalışma Ortamı Düzenlenecek

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın