Sinsice İlerleyen Pankreas Kanseri Belirtileri Neler

Sinsice İlerleyen Pankreas Kanseri Belirtileri Neler
Sinsice İlerleyen Pankreas Kanseri Belirtileri Neler
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

En Tehlikeli Kanser Türü

Pankreas kanseri günümüzde görülen en ölümcül kanser türüdür. Bu kanserin görülme riski giderek artmaktadır. Teşhisi güç olduğu için tedaviden başarı elde etme oranı 10 hastadan biridir. Yakın organlara dağıldığı için kısa sürede vücudu etkisi altına alacaktır. Bu yüzden pankreas kanseri belirtilerine çok dikkat etmek ve erken teşhis için çaba sarf etmek gerekiyor.

Pankreas organının konumu nedeniyle pek çok organa yakındır. Pankreas organı 12-15 santim uzunluğunda ve yaklaşık bir demet maydanoz ağırlığındadır. Ancak işlevi oldukça fazladır. Vücutta kan şekerini düzenleyen hormonları üreterek kana verir. Gıdaların erimesini sağlayan enzimleri üretir ve bağırsaklara gönderir.

Tedavi Seçeneği Azdır

Pankreas kanseri en geç belirti veren kanser türüdür. Hastalar doktora gittiğinde genellikle yüzde 10’u ameliyat edilebilir evrede olmaktadır. Hastaların yüzde 25’i yaklaşık 5 yıl daha yaşamaktadır. Ameliyat edilemeyen durumdaki hastalar ise 3-6 ay kadar yaşamaktadır. Bu kadar ciddi bir hastalık olduğu için ailesinde pankreas kanseri olanlar mutlaka kontrol yaptırmalıdır. Özellikle 60 yaş üstü hastalarda sık görülür.

Sırta vuran belli belirsiz bir karın ağrısı, diyabet başlangıcı, gözlerde sararma ve hızlı kilo kaybı gibi belirtiler verecektir. Maalesef belirtiler belli belirsizdir. Pankreas hayati organlara yakın olduğundan tedavisi zordur.

Sinsice İlerleyen Pankreas Kanseri Belirtileri Neler

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın