Şizofreni Riski Köpekli Evlerde Daha Az

Şizofreni Riski Köpekli Evlerde Daha Az
Şizofreni Riski Köpekli Evlerde Daha Az
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beyin Kimyasını Değiştiriyor

Evde kedi veya köpek beslemenin şizofreni hastalığı ile arasındaki bağ ABD’de bir hastanede çalışan uzman doktorlar tarafından araştırıldı. Araştırmada 18 ile 65 yaş arasında olan kişiler incelemeye alındı. Bu kişilere ilk 12 yıllık hayatlarında evlerinde kedi veya köpek besleyip beslemedikleri soruldu. Kedi veya köpek besleyenlerin ilerleyen yıllarda şizofreni hastalığına yakalanma riskinin %24 daha az olduğu gözlemlendi. 

Bu araştırmanın daha da derinleştirilmesi ve geliştirilmesi ortak kanaatler arasında yer alıyor. Zira şizofreni hastalığını etkileyen daha pek çok yan unsur bulunuyor. Ancak havyan beslemenin beyin kimyasını etkilediği artık büyük ölçüde kabul görmüş durumdadır. Bir taraftan da hayvanlardan bulaşacak olan hastalıklar ya da alerjik reaksiyonlar da tıp dünyasının temkinli yaklaştığı konular arasında yer alıyor. Dolayısıyla bu konuda uzmanların dahi tam olarak görüş birliği sağlayamadığını ifade etmek gerekir.

Ancak modern yaşam içerisinde çocukların doğa ile giderek daha ayrı kalmaları çocukların gelişimlerini olumsuz yönde etkilediği su götürmez gerçeklerden birisidir. İşte bu nedenle çocukların mümkün olduğunca hayvanlar ile daha içli dışlı bir yaşam sürmeleri son derece önemlidir. Bu nedenle köy yaşantısından tamamen kopulmaması ve bir ayağın da köyde kalmış olması çocuk gelişimi için önemlidir.

Şizofreni Riski Köpekli Evlerde Daha Az

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın