Sokağa Çıkma Yasağına Saatler Kala Sokaklar Yine Hareketliydi

Sokağa Çıkma Yasağına Saatler Kala Sokaklar Yine Hareketliydi
Sokağa Çıkma Yasağına Saatler Kala Sokaklar Yine Hareketliydi
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yasak Başlıyor

İlk kez geçtiğimiz hafta sonu uygulanan iki günlük sokağa çıkma yasağı bu hafta sonu ve devamında da uygulanacaktır. Sokağa çıkma yasağı Pazartesi günü ilan edildi ki vatandaş ihtiyaçlarını rahatça gidersin ve yoğunluk yaşanmasın. Ancak yine de bugün vatandaşlar büyükşehirlerde çarşı pazarda alışverişteydi. 

İçişleri Bakanlığı yoğunluk yaşanmaması için bugün saat 15.00 itibariyle polis ve zabıta ekiplerini görevlendirmişti. Ekipler saat 00.00’a kadar denetim yapmaya devam edecek.

Böylece vatandaşların kalabalık oluşturmaması ve sosyal mesafenin korunması amaçlanmaktadır. Maske takmayanlar uyarıldı, sosyal mesafeyi korumayanlar sıraya dizildi. Toplu taşıma araçları denetlendi ve fazla yolcu alanlara ceza kesildi.

Nereler Açık Olacak?

Sokağa çıkma yasağının uygulanacağı Cumartesi ve Pazar günlerinde vatandaşların elzem ihtiyaçlarını giderecekleri yerler açık olacaktır. Fırınlar, su dağıtım merkezleri, gıda ve sağlık ürünü üretimi yapan yerler ile bunlara ambalaj üreten yerler açık olacaktır. Vatandaşların dışarı çıkmaması için sokak sokak ekmek dağıtımı yapılacaktır. 

Hafta sonu vatandaşlar yasağa uyarak evde kalmaya özen göstermelidir. Her ne kadar hava güzelse de aldanmamak gerekir. Balkon ve teraslarda ailecek vakit geçirilebilir. Pek çok kişi işe gitmeyeceği için ailelerin birlikte zaman geçirmesi aranan bir fırsat sağlanacaktır.

Sokağa Çıkma Yasağına Saatler Kala Sokaklar Yine Hareketliydi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın