SRC Sınavı Ne Zaman Yapılacak

SRC Sınavı Ne Zaman Yapılacak
SRC Sınavı Ne Zaman Yapılacak
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

SRC Sınavı

SRC olarak adlandırılan Asıl adı Mesleki Yeterlilik Belgesi ticari araç kullanan şoförlerin alması gereken bir belgedir. Aksi takdirde araç sahibi ve şoförüne para cezası kesilir. 2020 yılı için SRC sınavı takvimi açıklanmıştır. Bir sene içinde 23 kez sınav yapılacaktır.

Böylece belge almak isteyen adaylar beklemeden 2 haftada 2 sınava girebilecektir. Sınavda öğretim programına göre 40 ya da 50 soru sorulmaktadır. Çoktan seçmeli olarak yapılan bir sınavdır. 100 puan üzerinden 70 alanlar başarılı sayılır. Teorik sınavda başarılı olanlara ise uygulamalı sınav yapılır. Uygulama sınavında 3ya da 5 soru sorulacaktır. Bu sınavda soruların yarısından fazlasını bilenler başarılı sayılır. Başarısız olanlara ise 3 kez daha uygulama sınavına girme hakkı tanınır. 

SRC Sınavı İçin Görevlendirme

SRC sınavları İl Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Öğretim Şube Müdürlüğü tarafından yapılır. SRC sınavındaki salon başkanları ve gözetmenleri diğerlerinden farklı olarak sınav sonuçlarını değerlendirmektedir. Göreliler sınav komisyonu tarafından belirlenecektir.

Sınava girmek isteyenler 250-260 tl civarında sınav ücreti ödeyecektir. Ödeme usulü ehliyet sınavı ile aynıdır. Sınav saat 10.00’da başlar ve 2 aşamalı olarak yapılır. Yazılı sınav 60 dakika verilir. Sınav sonunda hemen optik formlar okunur ve barajı geçenler 11.30’da uygulama sınavına alınır.

SRC Sınavı Ne Zaman Yapılacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın