SSK ve Bağ-Kur Emeklileri Zamlı Maaşlarını Bugün Almaya Başladı

SSK ve Bağ-Kur Emeklileri Zamlı Maaşlarını Bugün Almaya Başladı

SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin 2020’nin ilk zamlı maaşlarını bugün itibariyle almaya başladı.

Zamlı Maaşlar Ödenmeye Başladı

Memur zamlı maaşlarını 15 Ocak’ta aldı. Ayrıca 14 günlük fark ödemesi de yapılacaktır. Bu ay geçtiği için önümüzdeki ay maaşlarına ekleme yapılacaktır. Memura yüzde 1,49 enflasyon farkı ödenecektir. Bu kapsamda eksik kalan kısım 14 günlük ödeme ile kapatılacaktır.

Ülkemizde 12 buçuk milyon emekli, dul ve yetim bulunmaktadır. SSK ve Bağ-Kur emeklilerine yüzde 6,49 zam yapılmıştı ve bu da maaşlarda 100-150 lira kadar zamma tekabül etmektedir. Bu kişilerin emekli maaşları 17 Ocak itibariyle yani bugün ödenmeye başlamıştır. 

Emekli Maaşı Hangi Gün Yatacak

Ödemeler tahsis numarasının son hanesine göre yapılacaktır. Tahsis numarası ise emekli kartının son hanesidir. Önce tek haneli numaralara sonra çift haneli numaralara ödeme yapılır. Ödemeler büyük rakamdan başlayarak küçük numaralara doğru ödeme yapılır. Cumartesi ve Pazar gününe rastlayan maaş ödemeleri ise Cuma ya da Pazartesi günü yapılacaktır.

Bu tabloya göre ödeme günleri sırasıyla kartın son hanesine göre 9-7-5-3-1-8-6-4-2 şeklinde olacaktır. Böylece son ödeme ayın 25’inde yapılacaktır. Dul ve yetim maaşları da bu sırayla ödenecektir. Ocak ayında ilk zamlı maaşlar ödenecektir. Memur ve işçi emeklilerinin yanı sıra dul ve yetim aylığı alanlar da zamlı maaşlarını alacaktır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.