Tarım ve Orman Bakanlığından YKS Adaylarına Burs Müjdesi

Tarım ve Orman Bakanlığından YKS Adaylarına Burs Müjdesi
Tarım ve Orman Bakanlığından YKS Adaylarına Burs Müjdesi
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hangi Bölümlere Burs Verilecek?

Tarım ve Orman Bakanlığı ile YÖK arasında imzalanan protokol gereği öğrencilere burs verilecektir. Üniversite giriş sınav sonuçlarının açıklanması ile ilk 10 bine girerek ziraat, gıda, su ürünleri, balıkçılık teknolojisi, orman mühendislikleri, veterinerlik gibi fakülte ve bölümlere yerleşenlere burs verilecektir. Bu bölümler Tarım ve Orman Bakanlığının asli görevlerini yerine getirecek olan pozisyonlara göre belirlenecektir. Burs projesi henüz tam olarak netleşmemiştir. 

2020 YKS yapılmadan önce bu bursun ayrıntıları belli olacaktır. Böylece öğrenciler tercihlerini yaparken bu imkanı da değerlendirmeye alabilecektir. Burs alabilmek için Türkiye genelinde ilk 10 bine girme şartı bulunuyor. Ayrıca bu bölümlerin tercih edilmesi, yerleştirme sıralaması gibi konularda da sınırlamalar getirilebilir. Ayrıntıların netleşmesi ile öğrenciler de tercihlerini doğru şekillendirebilir.

Protokol ile üniversitelerin bulunduğu illerde kalkınmaya katkı sağlayacak master planları da hazırlanacak. Öğrenciler sadece okullarda eğitim almakla kalmayıp, mesleki anlamda kendisini geliştirebilecektir. Altyapıların ortak kullanımı, personel eğitimi, mesleki öğrenci eğitimi, çiftçi eğitimi ve tarımsal yayım hizmetleri gibi konularda bakanlıklarla ortak çalışmalar yapılacaktır.

Bu gelişmelerin hayata geçirilmesi ile Bakanlık için nitelikli personeller yetiştirilebilecektir. Öğrencilerin sadece okulda değil, sahada da öğrenmesi sağlanacak ve daha yetkin mezun olmalarına imkan verikecektir.

Tarım ve Orman Bakanlığından YKS Adaylarına Burs Müjdesi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın